Jégkorong

Győzött a hokiválogatott a franciák ellen

A játék főként mezőnyjátékkal kezdődött, majd a nyolcadik percben tört meg a jég, amikor Fekete egy emberelőnyt kihasználva megszerezte a vezetést válogatottunknak. Az előny azonban nem sokáig tartott ki, ugyanis hat perccel később a franciák Hecquefeuille lévén egyenlítettek. Azonban hamar újra betalált a magyar csapat, miután Magosi kettős emberelőnyben vette be a vendégek kapuját. Azonban még nem volt vége a harmadnak, és a franciák ezt jelezték is, ugyanis  Hecquefeuilleegy kiváló egyéni megmozdulás után megszerezte második találatát is.2-2-vel végződött tehát az első játékrész.
A második harmadban azonban beindult a magyar henger. Ehhez kellet az is, hogy a franciáknál elszakadjon a cérna, és kétszer is semleges harmadban kövessenek el durva szabálytalanságot, amiért cserébe 5 perc, plusz végleges kiállítás lett a jutalmuk. Először Sofron talált be kettős emberelőnyben, majd Fekete és Ladányi is kihasznált egy-egy emberelőnyt, aminek következtében 5-2-es állással vonulhattak öltözőbe a csapatok.
Az utolsó harmadban a magyar csapatból leginkább Hetényi teljesítménye dicsérhető, akinek a bravúrjaira nagy szükség volt ahhoz, hogy a franciák ne szerezzenek több találatot. Ebben a játékrészben négyszer is emberelőnyös szituációba került a vendég csapat, amit azonban nem tudtak kihasználni, így maradt az 5-2.
A magyar válogatott ezzel egy győzelemmel és egy vereséggel áll a Telenor Kupán. A torna utolsó fordulójában holnap elsőként a Franciaország-Japán (12.30ó), majd a Magyarország-Ausztria (16ó) mérkőzést rendezik.

Eredmény:
Magyarország–Franciaország 5–2 (2–2, 3–0, 0–0)

Gól: Fekete 8′, 31′, Magosi 16′, Sofron 28′, Ladányi 34′ ill. Hecquefeuille 14′, 17′