Győzelemmel rajtolt a címvédő Juventus – Videó

A Juventus ugyanúgy a Parma ellen kezdte az idényt, mint az elősző szezonban. Az első helyzet Vucinic előtt adódott, aki Pirlo szabadrúgásából érkezett labdáját fejelte a kapu fölé. A 33. percben büntetőt kaptak a Zebrák, de Vidal nem tudott élni a lehetőséggel, maradt a gól nélküli döntetlen.

""

A szünet után nekiállt focizni a Juventus, és az 55. percben megszerezte a vezetést, Asamoah beadását Lichtsteiner senkitől sem zavartatva, mintegy öt méterről a kapuba passzolta, 1-0.

A gól után négy perccel megduplázta előnyét a Juventus, Pirlo szabadrúgására későn vetődött a vendégek kapusa, és már csak a gólvonalon túlról tudta kiütni a labdát, 2-0.

A kétgólos előny tudatában a Juventus csökkentette a tempót, így a Parma is eljutott néha a hazaiak kapujához, de komoly lehetőséget nem tudtak kidolgozni.Giovincó a lefújás előtt megsérült, és hordágyon kellett levinni a pályáról.