Vízilabda

Győzelemmel kezdte a Volvo-kupát a magyar vízilabdaválogatott

A magyar vízilabda válogatott ma este megkezdte szereplését a VI. Volvo-kupán. A mieink sorrendben Kanadával, Németországgal és a vb-címvédő Olaszországgal mérkőznek meg. Kemény Dénes csapata számára ez az egyik utolsó felkészülési lehetőség a jaunár 16-án kezdődő, eindhoveni Európa-bajnokság előtt.

A válogatottba visszatérő Kásás Tamással kiegészült csapat fő célja idén a negyedik olimpiai aranyérem megszerzése, de mind a mostani barátságos torna, mind a hollandiai EB rendkívül hasznos felkészülési állomása a felkészülésre.

A kanadaiak elleni bemelegítés után már szombaton az egyre jobb német válogatott ellen sem számíthat könnyű mérkőzésre a magyar nemzeti csapat, míg a vb-címvédő olaszok ellen már csak a presztízs miatt is vérre menő csata várható vasárnap délelőtt.

Utóbbi találkozó azért is fontos, hiszen az Európa-bajnokság nyitómeccsét is a taljánokkal vívjuk majd, így nagyon nem mindegy, milyen lelkiállapotban szállhatunk majd ellenük medencébe tíz nap múlva.

Nos, az első találkozó remekül sikerült, a mieink a fáradtságból adódó bizonytalanságok ellenére magabiztos játékkal győzték le Kanadát. Holnap jöhetnek a vb-címvédő olaszokat legyőző németek!

"A közönség jól szórakozott, ez nagyon fontos volt. Szakmailag lehetett látni, hogy jó sok tartalék van a csapatban, a forma még messze van az igazitól, de még van tíz napunk az EB-ig, így remélhetőleg ezzel sem lesz gond – mondta a találkozó után a Sportklubnak a válogatott szövetségi kapitány, Kemény Dénes. – A játékvezetés néha érdekes volt, eléggé össze-vissza fújtak ma is, nem volt könnyű így játszani. A saját hibáinkat kell kijavítani, néhány játékosunknak – főleg a nagy neveknek – még sokat kell javulniuk! Van annyi büszkeség bennük, hogy azzal az edzésmunkával, amit elvégeztek, ennél sokkal jobban akarnak majd ennél játszani."

8. perc: Vége a mérkőzésnek, a magyar válogatott magabiztos győzött!! Folytatás holnap a németek ellen! Köszönjük a mai kitartó figyelmüket, viszontlátásra, a holnapi találkozón!
8. perc:
Feltham lövi valószínűleg a meccs utolsó találatát. 11-6
7. perc:
Természetesen Decker Attila véd a magyar kapuban
6. perc:
A csereként bállt Decker Attila védett remekül
5. perc:
Fogy a szufla mindkét oldalon
4. perc:
Szenzációs játék!!! Kásás Tamás volt a vendég védőfalban, hárman vették körbe, de így is nagyszerű labdát kapott, és közelről lőtt csodálatos gólt. 11-5
4. perc:
Baksán nem lehet kifogni, emberhátrányban is remekül védett! Magyar időkérés volt, mert a mieink kerültek emberelőnybe
3. perc:
Madaras Norbert kipontozódott
2. perc:
Baksa belelendült a meccsbe, több szép védést is láthattunk tőle az elmúlt percekben
1. perc:
Harmadszor is a kanadaiaké a labda.
IV. NEGYED

8. perc: Nem esett több gól a negyedben, magabiztosan vezetünk.
7. perc:
Biros Péter lő gólt ötméteresből. 10-5
7. perc:
Szép emberelőnyös figura végén Török Béla a gólszerző. 9-5
6. perc:
Újabb magyar emberhátrány, ezúttal nem sikerül kivédekezni. Az egri Kevin Graham a gólszerző. 8-5
6. perc:
Kivédekeztük az emberhátrányt!
5. perc:
Szivós lövését védte a kanadai kapus. Vendég időkérés, emberelőnyben jöhetnek majd a tengerentúliak
4. perc:
Kiss kapkodott el egy emberelőnyt
3. perc:
Csak panaszkodni kellett!! Kiss Gergő parádés bejátszása után Steinmetz Ádám góljával tovább növeljük az előnyünket. 8-4
3. perc:
Rossz lövések mindkét oldalon. A szünet egyelőre úgy tűnik, nem tett jót a meccsnek
1. perc:
Kásás révén megvan az első elhozott ráúszás
III. NEGYED

6.perc: Steinmetz Ádám megszerzi első gólját – szép centermunka volt. 6-4
5. perc:
Az előbb az ellenfél kapusa adta nekünk a labdát… Ritkán látható jelenet volt.
5. perc:
Rendkívül érdekes jelenetsor után Kiss Gergely ezúttal nem hibázik. 5-4
5. perc:
Kiss Gergely forgácsolja szét a felsőlécet.
4. perc:
Boyd lő gólt a "Kígyó térről" – Baksa kicsit bennevolt. 4-4
4. perc:
Két kontrafault – egy itt, egy ott.
2. perc:
Kanadai gól, ezúttal ötméteresből. A szerzője Justin Boyd. 4-3
2. perc:
Varga Dénes viszont azonnal megúszott egy labdaszerzés után, és gól is lőtt! 4-2
1. perc:
Steinmetz Ádám kapott gyönyörű labdát Kásás Tamástól, de utolsó pillanatban elejtette azt
1. perc:
Ezúttal sem a mienk a labda a ráúszásnál.
II. NEGYED

8. perc: Vége az első negyednek, a játékunk akadozó, de megvan a vezetés, ez a lényeg.
8. perc:
Ismét kontra a kanadaiak ellen, de nincs újabb magyar gól. Egyelőre.
7. perc:
Varga Dénes sikeres ötméterese után megvan a vezetés. 3-2
7. perc:
sok a kiállítás, ezútal öt az öt ellen támadhatunk.
6. perc:
Újabb magyar emberhátrány, de a bírók kontrát fújnak, mi támadhatunk.
5. perc:
Jó a védekezés mindkét oldalon, a mieink emberhátrányt is kivédekeztek.
3. perc:
Két rossz magyar lövés után Biros Péter szerez gólt. 2-2
3. perc:
Az ex-egri Feltham emberelőnyös góljával vezet Kanada. 1-2
2. perc:
Constantin-Bicari góljával egyenlít Kanada. 1-1
1. perc: Madaras Norbert emberelőnyös góljával megvan a vezetés! 1-0
1. perc:  A kanadaiak támadhatnak először.
0. perc:
 A csapatkapitány, Biros Péter beszél a társakhoz a csapatkiáltás előtt.
0. perc:
 A mieink lesznek fehér sapkában, Kanada játszik majd kékben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Bő tíz perc múlva kezdődik a Volvo-kupa első magyar érdekeltségű mérkőzése, a Magyarország-Kanada találkozó. A mai nap első meccsén bombameglepetés született: a világbajnok Olaszország 9-8-ra kikapott Németországtól!