Kézilabda

Győzelemmel kezdte a világbajnokságot a magyar válogatott

Az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságon sokáig úgy tűnt, hogy a Zöld-foki Szigeteknél lévő koronavírus-fertőzések miatt elmarad a magyar csapat első meccse.

Két órával a mérkőzés kezdete előtt derült ki, hogy megrendezhetik a találkozót.

A mérkőzés a papírformának megfelelően indult öt perc után Lékai és Ancsin dupláival, valamint Sunaljko találatával 5-0-ra vezetett Gulyás István együttese.

A tizedik percre a Zöld foki Küztársaság csapata egy 4-0-s sorozattal feljött, de Hornyák Péter szélről megszerezte első gólját, amit Bánhidi Bence is betalált. (7-4)

Negyedóra után Hornyák Péter szerezte meg második találatát, amivel négy góllal vezettek a mieink. (10-6)

TÍz perccel a félidő vége előtt öt gól volt a különbség a két csapat között. Balogh Zsolt büntetőből talált be. (13-8)

A 23. percben Hornyák és Nagy Bence is betalált, amivel már hét góllal vezettünk, így időt kért a Zöld-foki Szigetek csapata. (15-8)

Az első 30 percben Gulyás István együttese végig vezetett, a félidőre 19-14-es  magyar vezetéssel mehettek a felek pihenőre.

A második játékrészt a mieink kezdték jobban, a 35. percben 23-15 volt az állás Magyarország javára.

A 40. percben egy tatabányai összjáték után Győri fejezte be az akciót egy kínai figurából, amelynek következtében 25-17 lett az állás.

A 43. percben kettős emberhátrányba került a magyar csapat, ráadásul Sipos Adrián megkapta a harmadik két percét, ami végleg cserés kiállítást jelent. (26-18)

A 45. percre Furtado 4. góljával már csak 7 gól volt a különbség. (26.19)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt 27-21 állt az eredményjelzőn.

Öt perccel a vége előtt Nagy Bence góljával 32-24 volt az állás a mieinknek.

Az utolsó percben Hanusz Egon is megszerezte első gólját, amelyet a magyar válogatott hullámzó játékkal nyert meg.

A végeredmény Magyarország-Zöld foki-Köztársaság 34-27

Borítókép: Facebook.com/ Magyar Kézilabda-válogatott

Sport365.hu – Magabiztos magyar vezetés az első félidőben

Az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságon sokáig úgy tűnt, hogy a Zöld-foki Szigeteknél lévő koronavírus-fertőzések miatt elmarad a magyar csapat első meccse. Két órával a mérkőzés kezdete előtt derült ki, hogy megrendezhetik a találkozót. A mérkőzés a papírformának megfelelően indult, öt perc után Lékai és Ancsin dupláival, valamint Sunaljko találatával 5-0-ra vezetett Gulyás István együttese.