Kézilabda

Győzelemmel kezdte a Szabella-kupát a Ferencváros

A Hypo délelőtt már játszott egy mérkőzést, melyet egy góllal megnyert a BL-címvédő Podgorica ellen. Elek Gábor együttesének ez volt az első találkozója a tornán. Jó hír, hogy Szamoránsky Piroska is részt vett a bemelegítésen.

A mérkőzést nem kezdte jól a Ferencváros. Védekezésben nem voltak elég kemények, és a támadásban vétett hibákból indult az ellenfél. A 9. perc közepén már öttel ment Németh András csapata, amikor a ferencvárosiak edzője időt kért. Az időkérés azonban nem sokat segített. A Hypo jól támadott, rendre megjátszották a beállót, vagy szélsőik lőhettek 100%-os helyzetből, minek következtében a Fradi kapusát kiszolgáltatott helyzetbe hozták a védők. Egy-egy jó, rövid periódust leszámítva nem tudott váltani Elek Gábor csapat. A félidő utolsó gólját Vérten lőtte, 21-17-re alakítva az első félidő eredményét.

""

A szünet jót tett a zöld-fehéreknek. A folytatásban kilenc perc alatt egyre jöttek fel Zácsikék. A védekezés biztos alapot adott a játéknak, és támadásban is sikerült hozni a már megszokott, jó formát. Szendrei egyenlített a 40. percben. 26-26-nál a vezetésért támadhattak a lányok, akik éltek a lehetőséggel. Az ellenfél azonban nem adta meg magát. Az 50. percben ismét az osztrákok vezettek egy góllal. Ekkor a Fradi trénere időt kért, ami jót tett a csapatnak, hiszen ezt követően visszavették a vezetést Szucsánszki Zitáék és már nem is engedték ki a kezükből.

Ötgólos hátrányból tudott fordítani a Ferencváros, amellyel megnyerte első mérkőzését a népligeti Szabella Kupán. Holnap 11:40-től folytatják a küzdelmeket a zöld-fehérek a Podgorica ellen. A mérkőzés tétje a Szuperkupa megszerzése lesz, illetve a csoportelsőség, mellyel a döntőbe kerülhet az FTC-Rail Cargo Hungaria.

Szabella kupa
FTC-Rail Cargo Hungaria – Hypo NÖ 38-35 (17-21)
FTC-Rail Cargo Hungaria: Abramovich, Pastrovics -kapusok-, Kovacsicz 7, Tomori 5, Pena 5(3), Szucsánszki 7, Zácsik 8, Deáki, Vérten 3, Cifra 2, Szendrei 1
Hypo NÖ: Arenhart, Blazek -kapusok-, Nascimento 9(1), Souza 3, Acsimovics 2, Cavallero 6, Silva 8, Kess 1, Diniz 3, Temes 3
Kiállítások: 0 ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 1/1
Az eredmény alakulása: 5. perc (2-3) 10. (5-10) 15. (9-13) 20. (12-17) 25. (15-19) 30. (17-21) 35. (21-24) 40. (25-25) 45. (28-28) 50. (31-32) 55. (34-33) 60. (38-35)