Jégkorong

Győzelemmel kezdett a világbajnokságon a jégkorong-válogatott

A magyar junior jégkorong-válogatott végig irányítva megnyerte első mérkőzését a divízió II-es A-csoportos világbajnokságon. Ennek ellenére nem lehet elégedett csapta játékával Eric Thurston szövetségi edző, ugyanis a magyar válogatott 59 alkalommal találta el a litván kaput, de a rendes játékidőben csak egy gólt tudott ütni.

A magyar csapat számára nehezen indult a találkozó, ugyanis a hetedik (Hardi Richárd, kisbüntetés) és a kilencedik percben (Nagy Richárd, kisbüntetés) is emberhátrányba került. A válogatott kivédekezte az emberhátrányokat, majd a 15. percben Németh Attila bevette Mantas Armalis kapuját. Az első harmadban 14-6 volt a kapura lövések aránya a javunkra. Érdekesség, hogy a felvonás végén Valdas Pikciust kiállították, így a második harmad legelején emberelőnyben játszhatott a válogatott.

A második játékrészben a magyar csapat odaszegezte kapujához Litvániát, de a nagy nyomás ellenére sem sikerült újabb gólt ütni. Ebben a 20 percben csak egy Gőz Balázs-féle kisbüntetést sikerült elérni. Érdekesség, hogy Erdélyi Tamásék 16-szor találták el  Armalis kapuját, míg a litvánok csak egyszer tesztelték Pleszkán Józsefet.

A záró harmadban Thurston tanítványai még intenzívebben dolgozták ki helyzeteiket, amiket rendre el is puskáztak. A rengeteg kihagyott helyzet annak rendje és módja szerint megbosszulta önmagát, ugyanis a 52. percben a litvánok első és egyetlen kaput eltaláló lövésükből gólt szereztek. Roman Aliapkin vette be  Pleszkán kapuját. Az utolsó perc előtt a litvánok kaptak egy csapatbüntetést, de az emberelőnnyel nem tudtunk mit kezdeni.

Mivel a hosszabbításban nem született gól, így a büntetőkre maradt a döntés. Az utolsó párban Aimas Fiscevas kísérletét Pleszkán kivédte, míg Varga Arnold értékesítette saját büntetőjét, amellyel két pontot szerzett a válogatottnak. Thurston-fiai legközelebb szerdán lépnek jégre a házigazda Ukrajna ellen.