Kézilabda

Győzelemmel hangoltunk az Európa-bajnokságra

A második félidőt mi kezdtük jobban. Bánhidi, valamint Ligetvári góljaival már héttel is vezettünk, de az ötödik percre visszajöttek a csehek öt gólra, majd egy gyorsindítást követően négy gól volt a különbség.

A 10. percben ismét visszaállt az ötgólos különbség a két csapat között.

A 14. percben Balogh passzából Bóka ejtett egy kínait a kapufára, az ellenakcióból pedig Klima góljával jöttek fel a csehek, így negyed óra után 3 gól volt a különbség (21-18).

A 20. percben Ligetvári bombájával, lett 24-20 a magyar együttes javára.

Nyolc perccel a vége előtt Gulyás István időt kért, de a gól elmaradt, az akcióból Hrstka indult, így feljöttek három gólra a csehek (24-21)

Az utolsó öt percre két gólos magyar előnnyel fordultak a felek. (25-23).

Ligetvári nagyon fontos góljával, már három gólla vezetett a magyar csapat három perccel a vége előtt.

A magyar csapat végül magabiztos játékkal 27-24-re verte Csehország együttesét, bíztatóan hangolva a jövő héten kezdődő játékra.

A végeremény: Magyarország-Csehország 27-24

A mérkőzés végén Szita Zoltán értékelte a csapat játékát.

Szita Zoltán értékelése

A Magyarország-Csehország találkozó után Szita Zoltán értékelt

Sport365.hu – Magabiztos magyar előny a félidőben

A magyar válogatott felkészülési mérkőzést vív a cseh együttessel ám az első öt perc után előbb Kasparek majd Horak góljával ők kerültek előnybe. (0-2) Tíz perc után 3-1-re vezettek a csehek, de Becvart két percre kiállították így emberelőnybe kerültünk, majd a válogatott innen fordított, Sípos Adrián góljával, már 5-3-ra vezettünk.

Borítókép: Sport365.hu/Párt András