Győzelemmel hangolt a hazatérésre LeBron James

Nem kegyelmezett hazai pályán a Miami Heat a Detroit Pistonsnak. A LeBron James (18 pont) vezette floridai csapatban ezúttal öten is elérték a tíz pontos határt, a három nagyon kívül Juwan Howard (12) és Eddie House (10). A Heat sikere egyben azt is jelentette, hogy győzelemmel hangolt James Cleveland-i hazatérésére.

A Los Angeles Lakers sorozatban negyedik mérkőzését veszítette el, a címvédőt ezúttal a Houston Rockets lepte meg. Érdekesség, hogy a texasi csapat játékosa, Shane Battier a találkozó utol három percében 11 pontot dobott, amivel nagyban hozzájárult a Rockets győzelméhez. Izgalmas mérkőzésen nyert a Boston Celtics a Portland Trail Blazers ellen. A rekordbajnok az első és az utolsó negyedet végigaludta, így saját magának tette nehézzé  találkozót. Az utolsó 12 percben, már 16 ponttal is vezetett a Celtics, azonban megtorpant és a bátran küzdő Raptors ezt kihasználta, ugyanis a találkozó utolsó percére már csak egy pontos hátrányban volt, de 10 másodperccel a duda szó előtt Ray Allen hárompontosa mindent eldöntött. A Boston sorozatban ötödik összecsapását nyerte meg.

Hat mérkőzés óta nem talált legyőzőre a Dallas Mavericsk, ezúttal a liga egyik leggyengébb csapata a Minnesota Timberwolves (4-14) játszotta a statiszta szerepet. A mérkőzés legjobbja Tyson Chandler volt, aki mindössze 9 pontot dobott, de 18 lepattanót szedett össze. A másik oldalon Kevin Love-ot lehet kiemelni, aki ezúttal is dupla duplát ért el (12 pont, 15 lepattanó).

Kevin Durant nélkül is megy az Oklahoma City Thundernek, melyben ezúttal is Russell Westbrook játszotta a főszerepet, ugyanis 38 pontot és 15 lepattanót szedett össze, de megemlítendő Jeff Green is, aki csak egy ponttal marad el csapattársástól. A New Jersey Nets elleni mérkőzés háromszori hosszabbítás után dőlt el, Westbrook 6 másodperccel a ráadás vége előtt szerzett két büntetőjének köszönhetően nyert a Thunder.

Hetedik mérkőzését is megnyerte egyhuzamban a Utah Jazz. A mai játéknapon az óriás ölő Indiana Pacers volt az áldozat. A mérkőzés legjobbja Deron Williams volt, aki 26 pontot és 16 aszzisztott adott. A nap rangadóján az Orlando Magic idegenben végezte ki a Chicago Bullst

Miami Heat – Detroit Pistons 97-72

Houston Rockets – Los Angeles Lakers 109-99

Boston Celtics – Portland Trail Blazers 99-95

Dallas Mavericks – Minnesota Timberwolves 100-86

New Jersey Nets – Oklahoma City Thunder 120-123 – háromszori hosszabbítás

Utah Jazz – Indiana Pacers 110-88

Atlanta Hawks – Memphis Grizzlies 112-109

Toronto Raptors – Washington Wizards 127-108