Kosárlabda

Győri kosaras siker Zalaegerszegen

Bár a végeredményt nézve (64-76) magabiztos vendéggyőzelmet hozott a ZTE NKK – SEAT Lami-Véd Győr mérkőzés, de ezért az eredményért keményen megküzdött a vendégcsapat.
Az első negyed elején, 5-2-es győri vezetésnél, a Zalaegerszeg egy 9–0-ás rohamot mutatott be. A negyed közepére -elsősorban Horváth Zsófia harcos, eredményes játékával, valamint Djelmis triplájával –   felzárkózott a Győr. A félidő hajrájában fej-fej mellett haladt a két csapat, a dudaszó előtti percek a hazaikanak sikerültek jobban, így a szünetben 40-38-ra vezetett a ZTE.

A második félidőben Leva Kubina vezérletével fordítani tudott a Győr. A 2. negyed során a zalaiak egyetlen magas játékosa, az amerikai Page negyedik személyi hibáját is begyűjtötte, így a padra kényszerült. A harmadik negyed során a csapatok holtpontra jutottak, percekig nem esett kosár.
A záró negyed elején váltott vezetéssel haladtak a csapatok, s nagy küzdelem mellett a szakasz közepén 57-56-ra vezetett a Győr. Egy balszerencsés ütközés után az addig remekül játszó hazai irányító, Bukovszki Mónika homlokán felrepedt a bőr, ennek következtében kórházba kellett szállítani. Három perccel a befejezés előtt 63-63-ra állt a találkozó. Ekkor jött Vida Panka, aki két triplával és egy kosár plusz büntetős akcióval a "hátára vette" a győri csapatot és vezetésével a hajrát jobban bíró vendégek örülhettek.