Magyar foci

Győrben buktak a lilák

A folyamatos hóesés nagyon megnehezítette a csapatok dolgát, amiből végül a hazaiak jöttek ki jobban, végül 2:1-es győzelmet arattak. A győri gólokat Bugerra és Ceolin szerezte, míg a fővárosi találatot Simon jegyezte.

Intenzív hóesés fogadta a csapatokat a 66. Győri ETO – Újpest találkozón, ennek ellenére már a 3. percben gólveszélyes helyzeteket alakított ki a hazai együttes. Egy jobb oldali beadás után Dinjar lőtt a kapura, de Balajcza lábbal hárított. Az őszi szezon legjobb kapusának megválasztott újpesti hálóőr a következő kísérletnél is a helyén volt, ezúttal Pilibaitis löketét tolta szögletre.

A folytatásban kevés eseményt lehetett feljegyezni, a lelassuló labda és a csúszkáló játékosok rendre nehezítették a találkozó folyamatosságát. A játékrész hajrájában mégis megszerezte a vezetést a Győr, Alekszidze vezette kapura a labdát, majd a jobb helyzetben lévő Bugerra elé passzolt, aki 10 méterről helyezett a kapuba (1-0). A győri gólszerző percekkel később duplázhatott volna, de erőtlen lövését Balajcza védeni tudta.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: Bugerra vállalkozott lövésre, Balajcza pedig ismét remekelt. Nem úgy a túloldalon, ahol Sztevanovics egy szöglet után öklözött pontosan Simon elé, aki köszönte szépen, majd 15 méterről a jobb alsóba belsőzött (1-1). A 82. percben a Győr legaktívabbja, Bugerra vehette volna vissza a hazai előnyt, de éles szögből a kapu mellé gurított. Ami nem ment az algériainak, az összejött Ceolinnak: a csereként beálló brazil a 86. percben egy jobb oldali beadás után fejelt védhetetlenül a vendégkapuba (2-1).

Pintér Attila csapata a lefújásig megtartotta minimális előnyét, így végül 2-1-re nyerte a találkozót, egyúttal nagyon fontos három pontot tartott otthon.