Paris 2024

Gulyás Michelle aranyérmes öttusában, Guzi negyedik lett

Kép forrása: MTI/Czeglédi Zsolt

Két magyar öttusázó volt érdekelt az utolsó magyar érdekeltségű döntőben. Ráadásul Gulyás Michelle éremesélyesként vágott neki a finálénak.

A női öttusa döntőjébe a körvívás eredményét mindenki hozta magával, így Guzi Blanka 200 ponttal vágott neki a lovaglásnak, amelyet hibátlanul abszolvált, amiért 300 pontot kapott.

Gulyás Michelle 245 ponttal kezdte az lovaglást a második helyen, miután a címvédő brit Kate French lebetegedett. Gulyás aztán hibátlanul teljesítette a pályát, így 300 pontot szerzett ős is. De ami a legfontosabb, hogy mindössze nyolc pont volt a hátránya a bónuszvívás előtt.

Ahol Guzi Blankának sikerült meccset nyernie, Gulyásnak nem, de a következő szám többet nyomott a latban. Az úszásban aztán Gulyás a negyedik, Guzi a hetedik legjobb időt szerezte meg.

Az utolsó szám, a laser run előtt Gulyás 13, míg Guzi 66 másodperces hátrányban volt az éllovashoz képest. Gulyás a második helyről vághatott neki a futásnak, Guzi mindössze 30 pontnyira volt a dobogótól, a 13. helyről kezdhetett el futni.

Gulyás aztán az első körben után átvette a vezetést egy hibátlan lövészet után.

Innen pedig már nem engedte ki az első helyet kezéből. Az utolsó lövészet után úgy jött ki a lőállásból, hogy magasba emelte mind a két kezét. Az utolsó métereken pedig már örömfutást mutatott be.

Gulyás Michelle aranyérmes lett a 2024-es párizsi olimpián. Ráadásul világrekornak számító ponteredménnyel.

A döntő másik magyar résztvevője Guzi Blanka a negyedik helyen ért célba.

Gulyás Michelle a magyar küldöttség 19. érmét szerezte Párizsban, egyben a magyar öttusasport tizedik olimpiai diadalát aratta.