Gulácsit csak egyszer tudta mattolni a Real Madrid

Döcögősen kezdte az évet a RB Leipzig, a bajnokságban sorra kaptak ki, miközben a Real Madrid idén már megnyerte a szuperkupát, a LaLiga élén tízpontos előnyt épített magának.

Ancelotti mesternek nem volt könnyű dolga a kezdő összeállításakor, hiszen a védelem több fontos tagja és a lipcseieket még a bundesligás éveiből jól ismerő Jude Bellingham sem jöhetett számításba sérülés miatt. A hazaiaknál Gulácsi Péter és Orbán Willi egyaránt a kezdőben kapott helyet.

Már a második percben megzörrent a madridi kapus mögötti háló, csakhogy Sesko lesről fejelte be a labdát. A VAR azért megnézte, de maradt a 0-0. Pár másodperccel később ismét Sesko került helyzetbe, de Lunyin ekkor már védett. A túloldalon a 200. Real-meccsén szereplő Rodrygo próbálkozását fogta Gulácsi. Camavinga kísérleténél már nehezebb dolga volt, de ezt is megoldotta a magyar kapus.

Sesko nagyon élt, ziccere azonban kimaradt, Lunyin volt jó helyen. A 20. percben megint nagy lehetőség adódott előtte, de Tchouaméni menteni tudott szögletre. Ment az adok-kapok, de igazán komoly gólszerzési lehetőség nem alakult ki, a hosszabbításban Vinícius lőtt az ötösről, de nem talált kaput.

A második félidő elején megszerezte a vezetést a Real Madrid. Díaz jó 14 méterről ballal hatalmas gólt rúgott, Gulácsi tehetetlennek bizonyult, 0-1. Rögtön jöhetett volna a válasz a túloldalon, de Olmo és Sesko próbálkozása is elakadt Lunyinban.

A 72. percben Vinicius duplázhatta volna meg a vendégelőnyt, de előbb a kapufa, majd Orbán mentett. Bő tíz perccel később Haidara kísérletét tolta szögletre Lunyin.

A hajrában Kroos és Joselu veszélyeztetett, de újabb gól már nem esett, Gulácsiék egygólos hátrányból várják a madridi folytatást.

Borítókép: Marvin Ibo Guengoer – GES Sportfoto/Getty Images