Gulácsi tizenegyest védett, majd fordított a Lipcse

""

A gyógyszergyáriak már az első percben megszerezték a vezetést, egy balról belőtt labdát a hosszún érkező Kevin Kamplnak csak az üres kapuba kellett passzolnia (1-0). Három perc múlva azonban egyenlítettek a lipcseiek, Marcel Sabitzer kapura tartó pörgetését a menteni igyekvő Julian Baumgartlinger lőtte a saját kapujába (1-1). Az első félidő hosszabbításában ismét előnybe került a Leverkusen. Egy gyors kontra után a német válogatott Julian Brandt került ziccerbe, és keményen kilőtte a bal felső sarkot (2-1).

A fordulás után is a hazaiak maradtak a lendületben, az 54. percben tizenegyest kapott a Leverkusen, azonban Hakan Calhanoglu félmagas, balra tartó lövését Gulácsi Péter remekül leolvasta, ezzel meccsben tartotta csapatát.  A 67. percben kiegyenlített Lipcse. A svéd Emil Forsberg negyven méteren keresztül vezette a labdát, majd 18 méterről lőtt miután senki nem támadta meg, a Leverkusen kapusa, Bernd Leno bevédte a középre tartó labdát (2-2). A 81. percben megszerezték a győztes gólt a vendégek. Forsberg jobb oldali beadására a magyar származású Willi Orban érkezett, és okosan a kapu baloldalába fejelt (2-2). Ez volt a lipcsei csapat első gólja a Bundesligában, amit védő szerzett. Ezzel a győzelemmel az RB Leipzig a időlegesen a tabella élére állt – három ponttal megelőzve a Bayern Münchent – és jó esélye van, hogy ott is maradjon, ugyanis a bajorok szombaton a Borussia Dortmund otthonában vívnak rangadót.

""

A lengyel bajnokság 16. fordulójában Nikolics Nemanja csapata, a Legia Warszawa 4-1-re győzött a Jagiellonia otthonában. A magyar válogatott támadó kezdőként lépett pályára, 77 percet játszott, de gólt ezúttal nem sikerült szereznie. Klubja a harmadik helyre lépett fel az Ekstraklasában.