Gulácsi gólt kapott, mégis utolérték a Bayernt – videó!

""

A német labdarúgó bajnokság 10. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a RB Leipzig a listavezető Bayern München befogásáért játszott, az ellenfél a Mainz volt. A magyar válogatott kapusa, Gulácsi Péter ezúttal is végigvédte a mérkőzést, és ugyan a 74. percben gólt kapott, a mérkőzés addigra – már az első félidőben – eldőlt.

A Leipzig a két góllal és egy gólpasszal záró Timo Wernernek, valamint az egy gólt és két asszisztot jegyző Emil Forsberg remek összjátékának köszönhetően 3-1-re győzött, így pontszámban beérte a tabellát 24 ponttal vezető, tegnap Szalai Ádámék ellen döntetlent játszó Bayern Münchent, és a bajorokhoz hasonlóan továbbra sincs veresége az újonccsapatnak.

Labdarúgás, Bundesliga, 10. forduló
RB Leipzig-FSV Mainz 05 3-1 (3-0) gólszerzők: Werner (3., 44.), Forsberg (21.), ill. Bell (74.)
Schalke 04-Werder Bremen 3-1 (2-1) gólsz.: Schöpf (35., 63.), Bentaleb (38.), ill. Gnabry (42., 11-esből)

szombaton játszották:
Bayern München-1899 Hoffenheim 1-1 (1-1) gólsz.: Zuber (34., öngól), ill. Demirbay (16.)
SC Freiburg-VfL Wolfsburg 0-3 (0-1) gólsz.: M. Gómez (41., 53.), R. Rodríguez (86., 11-esből)
Hamburger SV-Borussia Dortmund 2-5 (0-3) gólsz.: N. Müller (55., 81.), ill. Aubameyang (4., 23., 27., 48.), Dembelé (76.)
Ingolstadt-Augsburg 0-2 (0-0) gólsz.: Bobadilla (85.), Halil Antintop (90.)
Bayer Leverkusen-SV Darmstadt 3-2 (1-0) gólsz.: Calhanoglu (32.), Brandt (56.), Aránguiz (69.), ill. Colak (47.), Vrancic (85.)
Eintracht Frankfurt-1. FC Köln 1-0 (1-0) gólsz.: Gacinovic (5.)