Guardiola: „Kikészültem érzelmileg, tíz évet öregedtem…"
Kedd este a Manchester City meglepően simán, 3-0-ra legyőzte a Bayern München gárdáját a Bajnokok Ligájában, ezzel pedig megnyugtató előnyt szereztek az idegenbeli visszavágóra.
Az angolok mestere, Pep Guardiola a meccset követően feldúltan nyilatkozott, nem is próbálta leplezni, mekkora érzelmi megterhelést jelentett számára a találkozó.
„Nem volt egy kényelmes meccs… Érzelmileg teljesen kikészültem. Ma tíz évet vesztettem az életemből.”
„Most pihennem kell, kiveszek egy szabadnapot és készülök a Leicester elleni bajnokira.”
"Nagyszerű BL-meccs volt két nagyszerű csapat között. Nagyon kiegyenlített volt úgy 55-60 percig. Rodri góljával megszereztük a vezetést, de Musiala és Gnabry ellen nem tudtunk dominálni, talán csak az első 10-15 percben. A második félidőben jobbak voltak és megvoltak a helyzeteik, de aztán alkalmazkodtunk és végső szakaszban átvettük az irányítást.”
Hiába a nagy előny, Guardiola óvatosan tekint a visszavágóra.
„Ez egy hihetetlen eredmény, de tudom, mit jelent Münchenbe menni. Valamit máshogy kell csinálnunk, hogy ne szenvedjünk, hanem gólokat szerezzünk és megnyerjük a meccset. Ahhoz, hogy egy ilyen csapatot kiejts, két jó meccsre van szükséged.”
Guardiola beszélt a játékosairól is, elmondta, Haaland az első félidőben nem tudta hozni a várt szintet, de a másodikra feljavult.
Bernardo Silvát egy nagybetűs „futballistának” nevezte, aki érti, olvassa a játékot, ennek köszönhetően pedig rengeteg poszton és pozícióban tud hasznára lenni a csapatnak.
„Ő az egyik legjobb játékos, akit életemben edzettem. Igazán különleges.” – mondta Pep a portugálról.
Fotó: Michael Zemanek/DeFodi Images via Getty Images