Magyar foci

Gólzáporos mérkőzésen kapott ki az MTK a Zalaegerszeg ellen

A vendégek már három góllal vezettek a szünetben, de Garami mester cseréinek köszönhetően visszakapaszkodott az MTK, az eseménydús találkozót végül a ZTE szlovén légiósa, Leon Panikvar döntötte el.

Aktívan kezdett az MTK, a hazai támadók az első 10 percben három alkalommal is lövőhelyzetbe kerültek, ennek ellenére a ZTE szerezte meg a vezető találatot: Turcsik bedobása mindenki előtt elpattant a tizenhatoson belül, majd a remekül érkező Balázs öt méterről tette kapura a labdát (0-1). A fővárosiak mindent megtettek a gyors egyenlítésért, Szabó, Pátkai és Kanta is helyzetbe került, Vlaszák azonban remekül védte a vendég kaput. A 33. percben tovább növelte előnyét a ZTE, Simon egy cselt követően 18 méterről helyezett a bal sarokba (0-2). Tíz perccel később megszületett a harmadik vendéggól is, Szatmári buktatta Kambert a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Rajcomar értékesítette (0-3).

Garami József érthető okokból cserélt a szünetben, Szabó helyett Könyves, Gál helyére pedig Ladányi érkezett a folytatásra.

Az MTK mestere remek érzékkel nyúlt a kispadhoz, hiszen az 54. percben Ladányi és Könyves kényszerítője után utóbbi 10 méterről kozmetikázott az eredményen (1-3). Tíz perccel később Ladányi is betalált, aki egy röviden felszabadított labdát 22 méterről zúdított a bal felső sarokba (2-3). A hazaiak nem álltak le, jól tették, hiszen a 85. percben Garami harmadik cseréje, Eppel egalizált, miután Kanta lekészített labdáját hét méterről lőtte a kapuba (3-3). A nem mindennapi feltámadás után végül mégis a vendégek örülhettek jobban: a 91. percben Panikvar egy remek egyéni akció végén talált a kapuba, s ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

A remek iramú, gólgazdag találkozón mindkét együttes kisajátított magának egy-egy félidőt, a hajrá azonban a vendégeknek kedvezett, akik ezzel a győzelmükkel továbbra is tapadnak az éllovas Videotonra.

Monicomp Liga, 12. forduló
MTK Budapest – ZTE FC 3-4 (0-3)

Hidegkuti Nándor Stadion. Vezette: Szilasi Szabolcs
MTK: Szatmári – Vukadinovics, Szekeres, Vukmir, Vadnai – Kanta, Gál (Ladányi 45.), Pátkai, Szabó (Könyves 45.) – Tischler (Eppel 76.), Pál
ZTE: Vlaszák – Turcsik, Miljatovic, Varga R., Panikvar – Szalai, Horváth A. (Illés 55.), Kamber, Balázs (Barna 69.) – Rajcomar (Kocsis 90.), Simon A.
Gólszerzők: Könyves (54.), Ladányi (65.), Eppel (85.) illetve Balázs (10.), Simon (36.), Rajcomar (44.), Panikvar (91.)