Gólzápor Berlinben: Ausztria ötgólos meccsen nyerte meg a D-csoportot

Hollandia négy, Ausztria három ponttal vághatott neki a csoportkör utolsó fordulójának a D jelű négyesben.

Álomszerűen indult a találkozó az osztrákok számára, hiszen már a 6. percben megszerezték a vezetést egy öngóllal. Prass bal oldali beadásába a menteni igyekvő Malen becsúszva nagyon szerencsétlenül ért bele, saját kapujába juttatva ezzel a labdát. (0-1)

Négy perccel később kis híján kiegyenlített az Oranje, Gakpo bal oldali beadása után Reijnders került helyzetbe, de nagyon csúnyán eltörte a labdát.

A 25. percben Malen jóvá tehette volna hibáját, Depay átadását követően azonban tizenegy méterről senkitől sem zavartatva nem találta el a kaput.

A hollandok játékáról sokat elárult, hogy még a szünet előtt cserélt Koeman. Veerman helyére Simons érkezett a 35. percben.

Az első játékrész hajrájában egy komoly sansz adódott a sógorok előtt. Az első szögletüket követően Sabitzer löketét kellett vetődve hárítania Verbruggennek, a kipattanónál meg üggyel-bajjal mentettek a holland védők Arnautovic elől.

A fordulást követően szinte azonnal egyenlített Hollandia: Simons a tizenhatoson belülre játszotta a labdát Gakpo pedig jobbal a bal felső sarokba csavarta. (1-1)

Sokáig azonban nem örülhettek a hollandok: a 60. percben egy ragyogó osztrák támadás végén Grillitsch tekerte középre a bal oldalról, Schmid pedig hét méterről a jobb sarokba stukkolta a labdát, ismét vezetéshez juttatva Ausztriát. (1-2)

Negyedórával a rendes játékidő vége előtt újból egyenlített az Oranje. Weghorst lefejelt labdája után Depay szép mozdulattal mattolta az osztrák kapust. A játékvezető VAR viszgálatot követően szabályosnak ítélte a találatot. (2-2)

Még mielőtt túlságosan belelovalták magukat a hollandok, hogy esetleg fordíthatnak, harmadszor is vezetést szerzett Ausztria. A 80. percben Baumgartner mesteri kiugratása után Sabitzer nullszögből felvarrta a labdát a léc alá. (2-3)

Egy percre rá eldőlhetett volna a meccs, Baumgartner találatát azonban les címén érvénytelenítették. A ráadásban nagy erőket mozgósított Hollandia az egyenlítés érdekében, újabb gól azonban már nem született. Ausztria 3-2-re legyőzte a hollandokat és ezzel a D-csoport élén végzett.

EURO 2024
D-csoport, 3. forduló
Hollandia – Ausztria 2-3 (0-1)

Berlin. Vezette: Ivan Kruzliak – szlovák.
Gólszerző:Gakpo (48.), Depay (75.) ill. Malen (öngól – 6.), Schmid (60.), Sabitzer (80.)

(Fotó: Getty images)