Magyar foci

Gólparádét rendezett a Csepel a második félidőben

Nagyon várták már az első tavaszi győzelmet a csepeli szurkolók, mivel a kitűnő ősz után már bajnoki címről álmodnak. A tavaszt azonban borzasztóan kezdte a Csepel, a Szarvas ellen otthon, illetve a Szabadkígyós ellen idegenben is csak döntetlent tudott elérni. A Szolnoki Spartacus ellen is rosszul kezdett Nagy Zoltán csapata, de a második félidőben öt gólt rúgva végül fölényes győzelmet aratott.

Alföld csoport, 19. forduló

Csepel-Szolnoki Spartacus 6-2 (1-1)
Csepel, 200 néző, vezette: Pákolicz Ákos.
Csepel: Bongó, Bajzát, Filó, Haraszkó, Pintér, Juhász (Barbai 65.), Balogh, Vejmola (Gráf 75.), Teplán, Mojzer, Potemkin (Horváth 72.) edző: Nagy Zoltán
Szolnoki Spartacus: Osváth — Lécz, Boda, Horváth (Ladányi), Markót (Orosz), Hadad (Hegedűs), Varga, Szabó, Mile Szoboszlai, Ruskó. Edző: Horváth Csaba
Gólszerzők: Juhász (45.), Potemkin (51.), Mojzer (55.), Teplán (62., 84.), Horváth (92.), illetve Mile (22., 77.)

Nagy Zoltán: – Mindenki tudja, hogy milyen feszültséggel készültünk erre a mérkőzésre. Ennek megfelelően igazi dráma volt a meccs: az első félidő maga volt a pokol, a második félidőben viszont a mennybe mentünk. Számítottam rá, hogy görcsösek, feszültek leszünk, és csak egy gól tudja majd feloldani ezt a feszültséget. A második félidő végre meghozta ezt az élményt, és azután a játékosaim kiszórták magukból még azt is, ami a Szabadkígyós elleni második félidőben maradt bennük.Ha ezen az úton tudnánk tovább menni, az lenne a jó. Kértem a játékosokat, hogy innentől mindig csak a soron következő mérkőzésre koncentráljanak, ne gondolkozzunk előre, az előttünk álló feladatra összpontosítsunk. A mai meccsen a szél szerepe is meghatározó volt, szerettünk volna mi kezdeni hátszéllel, de a szerencse nem nekünk kedvezett. A második félidőben viszont nagyszerűen kihasználtuk az ebből adódó előnyt. Örülök a második félidei játéknak, annak, hogy 3-1 után a csapat végre felszabadultan focizott. Több játékos teljesítménye javuló tendenciát mutat, de még mindig sokan nem hozzák a legjobb formájukat.
Horváth Csaba: – A biztató kezdést rémálommá váló második félidő követte…

Forrás: csepelfc.hu, szoljon.hu Fotó: csepelfc.hu