Gólgazdag, fordulatos meccsek a Bundesligában

Alighanem a forduló eddigi legizgalmasabb meccse zajlott Mönchengladbachban, pedig még vasárnap pályára lép a Dortmund Hannoverben, és lesz Stuttgart – Werder rangadó is. A címvédő azonban a ligautolsó otthonában izzadt meg annyira, hogy csupán a hajrában tudott egyenlíteni. Arról, hogy nem lesz könnyű délutánjuk a münchenieknek, már az 5.percben gondoskodott Herrmann, aki amolyan „Ronaldinhosan” talált, egy lecsúszott beadásból – vagy mesterien pontosan célzott, lehet vitatkozni –  Butt kapujába. A Bayern viszont hamar ébredt a sokkból, és még a 11. minutumban egyenlíteni tudott. Gomez egy szabadrúgás után fejelhetett közvetlen közelről. 1-1. A szünet előtt aztán Schweinsteiger került a középpontba. A német középpályás előbb tanárian húzott be sarokkal egy labdát a hazaiak kapujába, majd hibázott el egy tizenegyeset pár pillanattal később. Aztán, hogy az mennyire fontos lett volna a bajoroknak, hogy bemenjen, a szünet után derült ki. Amikor is a Mönchengladbach egy agresszív labdaszerzésből indulva, egyenlíteni tudott. A hazaiak eztán vérszemet kaptak, és az előbbi gólpassz jegyzője hagyott faképnél pazarul egy müncheni védőt, majd lőtt Butt hálójába. 3-2. És még csak egy órája játszottak a csapatok! A hajrája maradt sok Bayern-roham, melyek közül egyet koronázott gól. Lahm tört előre, és lőtte ki a hosszú felsőt a 84. percben. A bal bekk így méltó képen ünnepelte szerződésének meghosszabbítását, hiszen pontot mentett a címvédőnek.

Freiburgban nem játszottak ilyen izgalmas meccset a felek, és csupán egy gól döntött, Szalai Ádámék kárára. A Mainz négy forduló alatt, már a harmadik vereségét könyvelhette el. A mindent eldöntő találatot Papiss Demba Cissé szerezte tizenegyesből, a 64. percben.

Továbbra is menetel az Eintracht Frankfurt csapata, amelynek pazar győzelmi sorozata a tabellán is meglátszik. Michael Skibbe fiai a Wolfsburg felett aratott 3-1-es sikerüknek köszönhetően, felléptek a tabella harmadik helyére.

Szintén remek formában menetel a Nürnberg is, akik Gündogan újabb parádés teljesítményének is hála, akárcsak a Frankfurt, 3-1-re győztek. Így jelenleg holtversenyben, az ismét diadalmaskodó Hamburggal, a hatodik helyen állnak a tabellán.