Magyar foci

Gerának, Bogdánnak és Vadócznak is nagyon megy – Légióskörkép

AUSZTRIA

Az Osztrák Bundesliga 17. fordulójában magyaros rangadót rendeztek. A tökutolsó Wacker Innsbruck kapuját Sáfár Szabolcs védte, míg Szabics Imre a 61. percben lépett pályára a negyedik helyen álló Sturm Grazban.

Osztrák Bundesliga, 17. forduló:
Wacker Innsbruck – Sturm Graz 0-1 (Sáfár Szabolcs védte a hazaiak kapuját, Szabics Imre a 61. percben állt be)

BELGIUM

A Belga Pro League 17. fordulójában egyetlen magyar légiósunk sem lépett pályára.

Belga Pro League, 17. forduló:
Genk – OH Leuven 1-1 (Köteles László a Genk kispadján ült)
Beerschot – Anderlecht 1-4 (A hazaiknál Bodor Boldizsár a kispadról nézte végig a meccset, a vendégeknél Juhász Roland a keretben sem volt)

CIPRUS

A ciprusi bajnokság 11. fordulójában Leandro kezdőként 72 percet töltött a pályán sima győzelmet arató,és jelenelg bajnoki 6. csapatában.

1. Division, 11. forduló:
Omonia Nicosia – Paphos 4-2 (Leandrót a 72. percben cserélte le edzője)

""

DÁNIA

A dán Superligában Vadócz Krisztián csapata, a negyedik helyen álló OB előbb múlt hétfőn kikapott a RAnders otthonában, majd most hétvégén idegenben verte a Silkeborgot. A magyar légiós mindkét meccset végigjátszotta, utóbbin ő szerezte csapata első gólját.

Superliga, 17., 18. forduló:
Randers – OB 3-2 (Vadócz végig a pályán volt)
Silkeborg – OB 0-2
(Vadócz ismét végig játszott a vendégeknél, a 23. percben ő lőtte csapata vezetőgólját)

ANGLIA

Az angol Premier League egyetlen magyarja, Gera Zoltán végigjátszotta csapata Sunderland elleni mérkőzését, sőt, a 30. percben a tabella harmadik helyére előrelépő együttese az ő találatával szerezte meg a vezetést. A másodosztályban Bogdán Ádám tizenegyest is védett a 18. helyen álló Boltonban.

Gera gólja:

Bogdán bravúrja:

Premier League, 13. forduló:
Sunderland – West Bromwich Albion 2-4 (Gera Zoltán végig játszott, a 30. percben gólt szerzett)
Championship, 18. forduló:
Brighton & Hove Albion – Bolton 1-1 (Bogdán Ádám védte a Bolton kapuját, többek között egy tizenegyest is fogott)

GÖRÖGORSZÁG

A görög SuperLeague-ben Fülöp Márton csapata, az Aszterasz Tripolisz mindkét múltheti meccsét megnyerte, így már a harmadik helyen áll a tabellán! Ennél is örömtelibb, hogy Fülöp Márton stabil kezdőnek számít. Megyeri Balázs klubja, a listavezető Olimpiakosz ikszelt a második PAOK ellen, Megyeri azonban továbbra is csak a kispadon üli végig a meccseket.

Super League, 12. forduló:
Aszterasz Tripolisz – Atromitosz 3-0 (A hazaiak kapuját Fülöp Márton védte)
Aszterasz Tripolisz – Panioniosz 2-1
(A hazaiak kapujában ezúttal is Fülöp állt, a 92. percben sárgát kapott)
PAOK – Olimpiakosz Pireusz 1-1 (Megyeri Balázs a kispadon ülte végig a találkozót)

NÉMETORSZÁG

A négy magyar érdekeltségű csapat összesen egy pontot szerzett a hétvégi német fordulóban… Az össz pozitívum, hogy mindegyik magyar játékos kapott több-kevesebb lehetőséget.

Bundesliga, 13. forduló:
Greuther Fürth – Nürnberg 0-0 (Stieber Zoltán végigjátszotta a mérkőzést)
Freiburg – Stuttgart 3-0 (Hajnal Tamás csereként bállva nyolc játékpercet kapott edzőjétől)
Mainz – Borussia Dortmund 1-2 (Szalai Ádám végigjátszotta az összecsapást, az első félidő végén sárgát kapott)
Bayern München – Hannover 5-0 (Huszti Szabolcs végig a pályán volt)

IZRAEL

Az izraeli Ligat HA’AL-ban magyar rangadót rendeztek volna, ám egyrészt Hrepka Ádámról nincs információnk, másrészt Lencse László a háborús helyzet miatt hazajött Magyarországra.

Liga HA’AL, 11. forduló:
Bnei Jehuda – Ironi Kiryat Shmona 0-2 (A hazaiaknál nem tudni, játszott-e Hrepka Ádám, a vendégeknél Lencse László felbontotta a szerződését és hazatért)

OLASZORSZÁG

Tőzsér Dániel a Serie A 13. fordulójában ismét kezdő volt a Genoában, ezúttal végigjátszotta a meccset, és még a csapat is nyert. Feczesin Róbert végig játszott Ascoliban, Filkor Attila 24 percet kapott a Bariban.

Serie A, 13. forduló:
Atalanta – Genoa 0-1 (Tőzsér Dániel végigjátszotta a mérkőzést)
Serie B, 16. forduló:
Bari – Modena 2-0 (Filkor Attila a kispadról nézte végig a találkozót)
Ascoli – Vicenza 0-0 (Feczesin Róbert végig a pályán volt a 14. Ascoliban)

OROSZORSZÁG

A Dinamo Moszkva kezd magára találni: Dzsudzsák Balázsék ezúttal edzőt buktattak, miután 5-1-re kiütötték a Szpartakot a városi rangadón. Koman Vladimir csak csereként lépett pályára az egyszer nyerő, egyszer vesztő Krasznodarban, míg Priskin Tamás végigjátszotta csapata meccsét.

Premjer Liga, 16. és 17. forduló:
Szpartak Moszkva – Dinamo Moszkva 1-5 (Dzsudzsák Balázs kezdőként lépett pályára a városi rangadón, a 18. percben gólpasszt adott, a 26.-ban sárgát kapott, a 85.-ben pedig lecserélték a magyar légióst)
Terek Groznij – Alanyija Vlagyikavkaz 1-0 (Priskin Tamás végigjátszotta a találkozót)
FK Krasznodar – Terek Groznij 3-0 (Koman Vladimir csereként beállva 33 percet játszott)
Lokomotiv Moszkva – FK Krasznodar 3-2 (Koman ezen a találkozón is csere volt, 25 percet kapott)

HOLLANDIA

A holland bajnokság 14, fordulójában hiába adott gólpasszt az Ajax ellen Németh Krisztián, lecserélték és ki is kaptak. Babos Gábor végre nem kapott gólt, nyert is a csapata. A Roda 16., az ADO 8., a NEC 7. a játéknap után.

Eredivisie, 14. forduló:
Roda – Ajax 1-2 (Kádár Tamás a kispadon ülte végig a talállkozót a Rodában, míg Németh Krisztián kezdőként egy félidőt játszott, és ő adta csapata gólpasszát)
NAC Breda – ADO Den Haag 0-3 (Horváth Gábor kispados volt)
NEC – Utrecht 2-0 (Babos Gábor védte a nijmegeniek kapuját, és ezúttal lehozta kapott gól nélkül a meccset)

ROMÁNIA

Vass Ádám ismét kezdőként lépett pályára a városi derbit nyerő Clujban. A magyar középpályás a 89. percben sárga lapot kapott. A CFR 4. a tabellán.

Liga I, 17. forduló:
Universitate Cluj – CFR Cluj 1-2 (Vass Ádám kezdőként végigjátszotta a találkozót, a 89. percben sárga lapot kapott)

SPANYOLORSZÁG

A Primera División 13. fordulójában Pintér Ádám Real Zaragozája ma este lép pályára.

Primera División, 13. forduló:
A Zaragoza – Celta Vigo mérkőzést ma este rendezik.

SVÁJC

Vanczák Vilmos végig a pályán volt a Sionban a svájci liga 17. fordulójában a listavezető ellen. Csapata továbbra is a harmadik helyen áll, hátránya maradt két pont.

Svájc, Axpo Super League, 17. forduló
Sion – Grasshopper 1-1 (Vanczák Vilmos végig a pályán volt a hazaiaknál, a 77. percben sárga lapot kapott)