Neville jóslata a Unitedről: Alig hiszem el, hogy ezt mondom…
A Manchester United egykori védője, Gary Neville megjósolta, hol végezhet a korábbi csapata a szezon végén.
A „Vörös Ördögök” Michael Carrick irányítása alatt szárnyalnak, és már a BL-helyekért folyó harc esélyesei.
Miután a Manchester United vasárnap 2-1-re legyőzte a Crystal Palace-t az Old Traffordon, a csapat fellépett a tabella harmadik fokára. Carrick érkezése óta a megszerezhető 21 pontból 19-et begyűjtöttek, így jelenleg 51 ponttal állnak, holtversenyben az Aston Villával. A Bajnokok Ligája-indulásért vívott harc egyre élesebb: a Liverpool három, a Chelsea pedig hat ponttal követi őket.
Saját podcastjében Neville merész jóslatot tett, amin – saját bevallása szerint – még ő is meglepődött.
„Szerintem a United simán odaér a harmadik helyre. Alig hiszem el, hogy ezt mondom azok után, ahol hat héttel ezelőtt tartottak. De most nincsenek zavaró tényezők, valami nagyon összeállt, és náluk van a lélektani előny” – mondta a korábbi védő.
Carrick Cam™️ 🎥 pic.twitter.com/AjxBkQjodx
— Manchester United (@ManUtd) March 2, 2026
A szakértő a többi rivális sorsát is megjövendölte: „Úgy gondolom, hogy a Liverpool lesz a negyedik, a Chelsea pedig az ötödik. Nagyon szurkolok a Villának, hogy beférjenek a top 5-be, a menedzserük egy tapasztalt, dörzsölt róka. Ha visszatérnek a sérültjeik – főleg a középpályán –, lehet esélyük, de az elmúlt hetekben sokat kivett belőlük a hiányzók névsora. Szerintem a United, Liverpool, Chelsea hármas mögött a Villa és a Chelsea csatázik majd az ötödik helyért. A sérülések és a nemzetközi kupaterhelés döntő faktor lesz, a Villa pedig jelenleg sebezhetőnek tűnik a BL-helyekért folytatott harcban.”
A Manchester United szerda este a Newcastle otthonában folytathatja elképesztő sorozatát, vasárnap pedig egy igazi rangadó vár rájuk az Aston Villa ellen – a sűrű menetrendben ezúttal két sorsdöntő meccs is jut a hétre.