Küzdősportok

Garcia sokkolta a világot: kiütötte Khant – videó

""

Szombat este a Las Vegas-i Mandalay Bay Resort & Casino-ban csapott össze egymással Amir Khan (26-3, 18 KO) és Danny Garcia (24-0, 15 KO). A mérkőzés toronymagas esélyese a brit szupertehetség volt, aki a mérkőzés előtt megígérte, hogy megalázza Garciát, aki március végén legyőzte a mexikóiak legendás ökölvívóját, Erik Morales-t. Tegyük gyorsan hozzá, hogy Morales nem volt topformában azon a mérkőzésen, így többen is megkérdőjelezték Garcia tehetségét.

A huszonnégy esztendős amerikai ökölvívó most bebizonyította, hogy igenis megérett a világbajnoki címmérkőzésekre, ugyanis két menet alatt tönkreverte Khant. A brit bokszoló remekül kezdte a mérkőzést, ugyanis az első két menetben kihasználván gyorsaságát és robbanékonyságát rendre megelőzte Garciát, akinek a második menetben felszakadt a szemöldöke. A harmadik menetben, azonban minden megváltozott. Garcia egy lucky punchhal eltalálta Khan nyakát, aki azonnal padlót fogott.

""

Kenny Bayless határozatlan fellépése miatt Khan kihúzta a gongszóig. A sarokban Freddie Roach megpróbálta felrázni tanítványát, de a negyedik menetben eljött a mérkőzés vége. A felvonás legelején Bayless rászámolt a tántorgó Khan-ra, aki folyamatosan kifelé bámult. A bíró engedte a folytatást, így Garcia rávettette magát a ”sérült vadra”. A menet végén Garcia balhorgának a ”szelétől” ismét padlót fogott Khan. A bíró számolt, majd megkérdezte a bokszolót, hogy folytatja-e, Khan jelezte, hogy készen áll, de Bayless leléptette őt.

Khan harmadik vereségét szenvedte el és Breidis Prescott után Garcia lett a második olyan ökölvívó, aki kiütötte a brit szupertehetséget. Khan technikai tudása világklasszis, de közel sem nevezhetjük ütésállónak, így a Golden Boy-nak, azaz Oscar De La Hoyának el kell gondolkodnia azon, hogy a jövőben is támogatni kívánja-e Khant.