Füttykoncert Sevillában, a spanyolok továbbra sem találják önmagukat

A társházigazda spanyol válogatott 1-1-es döntetlent játszott a lengyel csapattal a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjának második fordulójában, szombaton.

Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a helyzetekben kiegyenlített első félidő derekán a labdát 71 százalékban birtokló spanyolok szereztek vezetést, míg a lengyelek kapufáig jutottak a játékrész hajrájában.

A fordulást követően még magasabb iramú volt a játék, a lengyel egyenlítésre szinte rögtön válaszul büntetőből visszavehette volna a vezetést a spanyol csapat.

A hajrára szórványos füttyszóval jelezte elégedetlenségét a kritikus hazai közönség, a spanyol válogatott pedig az utolsó tíz percre fordulva sorra dolgozta is ki a helyzeteket. A pontatlan befejezések és Wojciech Szczesny védései miatt azonban az eredmény nem változott.

— UEFA EURO 2020 (@EURO2020) June 19, 2021

A spanyolok így a svédek elleni gól nélküli mérkőzés után ismét döntetlent játszottak, míg a lengyelek első pontjukat szerezték azt követően, hogy a nyitókörben 2-1-re kikaptak a szlovákoktól.

A lengyel válogatottban pályára lépő Kacper Kozlowski 17 évesen és 246 naposan a kontinensviadalok történetének legfiatalabb játékosa lett. Kozlowski az angol Jude Bellingham rekordját adta át a múltnak, aki vasárnap 17 évesen és 349 naposan mutatkozott be az Eb-n a horvátok ellen.

@Heineken | #EUROSOTM | #EURO2020 pic.twitter.com/NLhMd9V4XG

Eredmény, csoportkör, 2. forduló, E csoport:

Spanyolország-Lengyelország 1-1 (1-0)
Sevilla, La Cartuja Stadion, 11 742 néző, v.: Daniele Orsato (olasz)
gólszerzők: Morata (25.), illetve Lewandowski (54.)
sárga lap: P. Torres (81.), Rodri (95.), illetve Klich (36.), Moder (57.), Józwiak (59.), Lewandowski (93.)

Spanyolország:
Simón – M. Llorente, Laporte, P. Torres, Alba – Koke (Sarabia, 68.), Rodri, Pedri – G. Moreno (F. Ruiz, 68.), Morata (Oyarzabal, 87.), Olmo (F. Torres, 61.)

Lengyelország:
Szczesny – Bereszynski, Glik, Bednarek (Dawidowicz, 85.) – Józwiak, Moder (Linetty, 85.), Klich (Kozlowski, 55.), Puchacz – Swiderski (Frankowski, 68.), Zielinski – Lewandowski

I. félidő:
25. perc: Gerard Moreno centerezett, Morata pedig a leshatárról indulva, öt méterről vette be a lengyel kaput. A videobírós elemzés után a játékvezető megadta az elsőre les miatt érvénytelenített találatot (1-0).

II. félidő:

54. perc: Kamil Józwiak ívelt jobbról a spanyol 16-oson belülre, Robert Lewandowski pedig egy spanyol védő mellett felugorva fejelt a hálóba (1-1).
57. perc: Jakub Moder lépett rá Gerard Moreno lábára a büntetőterületen belül, a játékvezető videós visszanézést követően tizenegyest ítélt. A sértett végezte el a pontrúgást, a jobb oldali kapufát találta el, majd a berobbanó Morata a kipattanóra lecsapva nem találta el az üresen tátongó kaput.

Borítókép: Marcelo Del Pozo – Pool/Getty Images