Magyar foci

Futsal: szegedi siker Csömörön

""

A két gárda összecsapásai szorosan szoktak alakulni, legalábbis az eddigiek tükrében ezt lehetett sejteni. A vendégek gólvágójukat nélkülözve, egy Győr elleni elképesztő iramú találkozó után vágtak neki a csömöri túrának, ám a fáradtságnak úgy tűnt nyoma sincs a Brinszky-alakulaton, hiszen Juhász Imre góljával – Hegyesi Zsolt remek előkészítése után – vezetést is szereztek. Egy-két rövid időszaktólé eltekintve kezében tartotta a mérkőzést az újszegedi alakulat, s a félidő hajrájában előbb egy gyors gólváltást követően – az UTC-nél Pataki Sándor, a hazaiaknál Horváth Bence volt eredményes – tartotta, majd az utolsó másodpercekben Takács Renátó révén növelni is tudta előnyét a csapat (1-3).

Fordulás után bátrabb szellemben játszott a Rubeola, s egy védelmi rövidzárlatot kihasználva Smeló Dávid révén felzárkóztak 3-2-re, ám egy hasonlóan buta hibát követően közvetett szabadrúgásból Koncz Zsolt góljával, majd egy szépségdíjas akció végén Fülöp Tibor befejezésével 5-2-re húzott el az UTC. Varga Csaba révén szépített a hazai egység (3-5), ám a szegediek ezt követően még tovább növelhették volna előnyüket a hazaiak hamar kigyűlő faultjait követő büntetőkből, nem volt szerencséjük, Koncz ítélet végrehajtásánál Horváth Gergely, Trucz Zsolténál a felsőléc hárított. A hajrában kétgólos hátránya ellenére is létszámfölényes játékra váltott a hazai alakulat, s Tvaruska Attila révén az utolsó percben be is találtak, ám egyenlíteni már nem tudtak.

Az UTC ezzel a győzelemmel visszavette a szabadnapos Gödöllőtől a tabella harmadik pozícióját, s innen várhatja a február 4-i hazai folytatást – előtte, január 30-án még egy formalitásnak tűnő visszavágó a kupában a Rákosmenti otthonában -, amikor újabb rangadó következik: jön a Berettyóújfalu!