Tenisz

Fucsovicsról beszél az egész világ

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Fucsovics Márton négy játszmában legyőzte a negyedik helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyevet a francia nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A magyar játékos ezzel először verte meg orosz ellenfelét, és először bizonyult jobbnak egy top 10-es játékosnál. Produkciójára a világ is felkapta a fejét. Az ATP hivatalos honlapján arról írnak, hogy Fucsovics megbabonázta ellenfelét.

Daniil Medvegyevet eddig mindenki egy ellenfelét frusztráló játékosnak ismerte meg, aki eléri, hogy a másik kényelmetlenül érezze magát a pályán, a Roland Garros első fordulójában azonban fordult a kocka.

A magyar Fucsovics Márton 3 óra 17 perc alatt 6–4, 7–6 (3), 2–6, 6–1-re legyőzte a negyedik helyen kiemelt játékost, ezzel bejutva a párizsi torna második fordulójába.

Medvegyevnek továbbra sem megy a Roland Garroson. A 24 éves játékos eddig mind a 4 nyitómérkőzését elvesztette a francia fővárosban.

Fucsovics annak ellenére nem ijedt meg ismert ellenfelétől, hogy korábban már kétszer kapott ki tőle ATP-tornán.

A 28 éves játékos a hideg idő és a nehéz körülmények ellenére agresszív játékot mutatott, és elkerülte a felesleges hibákat, ezzel magabiztosságot sugározva.

""
Medvegyevnek továbbra sem megy a Roland Garroson.

Fotó: Julian Finney/Getty Images

A magyar 44-szer ment fel a hálóhoz és pontjainak 70 százalékát ebből szerezte, nyomást gyakorolva ezzel Medvegyevre. Fucsovics hatszor vette el ellenfele adogatását, aki 51 hibát vétett.

A második szett végén kulcsfontosságú pillanat következett. Bár Medvegyev igyekezett a legjobbját hozni, hogy kiegyenlítse a mérkőzést, nem tudta megtartani az előnyét és egymást követően veszített két pontot. Az orosz ettől annyira felbosszantotta magát, hogy kettétörte az ütőjét, de mivel már volt egy figyelmeztetése, a szettet megkapta Fucsovics.

A negyedik játszmában Medvegyev keményen küzdött és nem adta fel, de a magyar előnye akkorának bizonyult, hogy az orosznak már nem sikerült megfordítania a mérkőzést.

Mart-ON FIRE

Marton Fucsovics shocks fourth seed Medvedev 6-4 7-6 2-6 6-1 to reach the #RolandGarros second round! pic.twitter.com/fThAbsNrBy

— Tennis TV (@TennisTV) September 28, 2020

Nem csak az ATP honlapja ír elismerően Fucsovicsról a Roland Garros hivatalos honlapja is hangsúlyozza, a hétfői este egyértelműen a magyar játékos estéje volt.

Kiemelik, hogy a 63. helyen álló Fucsovics végig jól védekezett és tartani tudta Medvegyevet.

Az esemény oldalán Fucsovics is megszólalt. A játékos azt mondta, élete egyik legnagyobb győzelmét aratta.

„Először nyertem top 10-es játékos ellen, ráadásul egy Grand Slamen. Nagyon meg szerettem volna mutatni, hogy jó játékos vagyok. Egyszer én is szeretnék a top 10-be kerülni” – tette hozzá.

Borítókép: Julian Finney/Getty Images