Tenisz

Fucsovics 6-1-gyel kezdett, végül feladni kényszerült a US Open első körét

Kép forrása: Al Bello/Getty Images

Fucsovics Márton a negyedik szettben feladta mérkőzését hétfőn az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

A 32 éves magyar a párizsi olimpia után – melynek nyitókörében kikapott a 22-szeres GS-bajnok Rafael Nadaltól – állt át kemény pályára, és a felvezető tornákon Cincinnatiben és Winston-Salemben is egy-egy mérkőzést tudott nyerni. A tíz évvel fiatalabb Lehecka májusban hátproblémák miatt kidőlt, és három hónapos kényszerpihenő után tért vissza Cincinnatiben, ahol megverte a top 5-ös Danyiil Medvegyevet is.

Fucsovics Márton 6:1, 4:6, 3:6, 0:3-nál feladta a Jirí Lehecka elleni meccsét az amerikai nyílt-teniszbajnokság első fordulójában. A magyar teniszező nagyszerűen kezdte a találkozót, majd a második szettben is lehetőségei voltak a brékelőny megszerzésére, de cseh ellenfele rendezte a sorokat és megtalálta a játékát. Korábbi idei meccsükön Dubajban szintén Lehecka győzött, aki jelenleg a 38. helyen áll a világranglistán. Fucsovicsnak a mérkőzés vége felé a derekával akadtak gondjai, a kézfogásánál már igencsak nehezen járt.

Nem vagyok jól, annyira beállt a derekam, hogy nem tudtam folytatni a meccset” – nyilatkozta a magyar szövetség közösségi oldalán.

„Két napja kezdtem el érezni, és most az első szett után teljesen beállt. Az idén egyik Grand Slamen sem nyertem meccset, leginkább mert mindegyiken sérült voltam. Ezt nehéz feldolgozni, de sajnos idősödök, és jönnek a sérülések.”

Fucsovics tavaly a második fordulóig jutott New Yorkban, ahol a legjobb eredménye a 2020-as harmadik kör volt.

A US Open egyéni versenyének főtábláján így még két magyar játékos érdekelt, a női mezőnyben Bondár Anna majd az amerikai Bernarda Perával csap össze, míg Marozsán Fábián a selejtezőből érkező Hamad Medjedoviccsal találkozik.

TENISZ
US OPEN, NEW YORK
FÉRFI EGYES, 1. FORDULÓ

Jirí Lehecka (cseh, 32.)–Fucsovics Márton 1:6, 6:4, 6:3, 3:0-nál Fucsovics feladta