Tenisz

Fucsovics győzelmével borította a papírformát, Djokovic ismét világelső

Fucsovics Márton közel négy és fél órás csatában nyert a 31. helyen kiemelt, hazai közönség előtt szereplő Sebastian Korda ellen az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójának hétfői játéknapján.

A két játékos múlt szerdán a Winston-Salemben rendezett viadal nyolcaddöntőjében találkozott egymással, akkor a világranglistán 31. Korda két játszmában diadalmaskodott.

A mostani összecsapáson a rangsorban 57. magyarnak sikerült a visszavágás, és öt szettben, 4 óra 26 perc játék után győzött, a legjobb 64 között pedig az ausztrál Rinky Hijikata (110) lesz az ellenfele.

A nőknél búcsúzott Udvardy Panna, aki ugyan az első játszmát megnyerte az ausztrál Ajla Tomljanovic ellen, riválisa azonban fordított.

Novak Djokovic, aki két év elteltével szerepel ismét az amerikai nyílt teniszbajnokságon, könnyed három szettben búcsúztatta a francia Mullert, győzelmével pedig átvette a vezetést a világranglistán a spanyol Carlos Alcaraztól.

US Open, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
férfiak:
Fucsovics Márton-Sebastian Korda (amerikai, 31.) 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (7-1), 4:6, 6:4