Forma-1 / Motorsport

Forma 1, Török Nagydíj: Alonso volt a leggyorsabb, Vettel összetörte az autót

A még száraz körülmények között eltelt első negyed óra alatt Fernando Alonso ment egy 1:38.670 perces kört, amivel végül meg is nyerte a szabadedzést. A szakadó eső miatt tulajdonképpen a köridők lényegtelenek voltak. A mexikói Sergio Perez például az első 9 körében csak kiment és bejött a boxba.

Maga az időmérő nem volt unalmas, sőt a víz még érdekesebbé tette. A pilóták estek-keltek, a világbajnok Sebastian Vettel össze is törte a Red Bullt. A német versenyző egy kanyart követően ráment a kerékvetőre, amin megcsúszott, az autó megprödült és a pálya másik oldalán állította meg a füves rész mögötti szalagkorlát. Vettelnek nem esett baja, az autóról ugyanez nem mondható el, a roncsszállítón végezte, sőt az egyik szerelő egy jó nagy szatyornyi alkatrészt cipelt be a boxba a pálya széléről.

A másik "mókamester" Lewis Hamilton, illetve az ő McLarenje lett, amely annak rendje és módja szerint elindult a boxból a pálya felé, de a boxutca kijáratánál "meggondolta" magát és sztrájkba lépett. Biztos nem akart jobban megázni. Hamiltonnak így le kellett mondania az aquaplaning-hatás tanulmányozásáról. Ezt helyette megtette többek között a nyolcszoros világbajnok Michael Schumacher, aki élvezettel körözött az esőben, de ezt tőle megszokhattuk, lévén ő egy igazi esőmenő.

Schumacher is csúszkált néha, de a Forma 1-es műkorcsolyázás képzeletbeli dobogójának csúcsára Pastor Maldonado állhatott fel, egy 6 pontos oldalazó csúszással majd pályára visszatéréssel, de Paul Di Resta piruettje is megért 5.9-et.

A második szabadedzés 14 órakor kezdődik, arról is élőben tudósítunk.