Forma-1 / Motorsport

Forma-1: megvan Räikkönen első győzelme a visszatérése után, Alonso 2., Vettel 3.

Csodálatos versenyt és Kimi Räikkönen győzelmét hozta a Forma-1-es világbajnokság tizennyolcadik nagydíja Abu-Dzabiban.

""

Az egész hétvégét uraló Lewis Hamilton kiválóan jött el a rajtnál, Bruno Senna és Nico Hülkenberg rögtön összeütköztek, Fernando Alonso remekül rajtolt, míg a boxutcából startoló Sebastian Vettel nyolc kör alatt tizenegy helyet jött előre.

A kilencedik körben Naraian Karthikeyan és Nico Rosberg balesete után bejött a safety car, így aztán összerázódott a mezőny – ez Sebastian Vettelt segítette. Az viszont nem, hogy a biztonsági autós fázis közben Daniel Ricciardo csúnyán rálegyezett, ami miatt majdnem belecsúzott a szalagkorlátba… Későb kijött első vezetőszárnyat is cserélni a német, és innen kezdte meg az újabb felzárkózást.

""

Az élen Lewis Hamilton magabiztosan vezetett egészen a 20. körig, amikor egyszerűen megállt alatta a McLaren, ezzel pedig 2008 vlágbajnoka számára idő előtt véget ért a futam. Az első helyet Kimi Räikkönen örökölte meg, Alonso a második helyen állt, Vettel 12. volt.

Mark Webber közben minden csetepatéban benne volt, hadakozott Maldonadóval, Massával, majd Pérezzel és Di Restával is – utóbbinak baleset lett a vége, és jött megint a biztonsági autó! Vettel ekkor már önerőből feljött a negyedik helyig Jenson Button mögé, így igazán izgalmas hajrára volt kilátás!

""

Tizenkét körrel a futam vége előtt jött ki a pályáról a biztonsági autó, ám a várt csihi-puhi elmaradt az élen álló négyes (Räikkönen, Alonso, Button és Vettel) között, "mindössze" annyi történt, hogy Vettel megelőzte Buttont – mindez azt jelentette, hogy a boxutcából rajtoló címvédő dobogóra állhatott!