Kézilabda

Fordulatos mérkőzés, Veszprémi vezetés a félidőben

A férfi kézilabda NB1 rangadóján a Mol-Pick Szeged és a Telekom Veszprém egymás ellen léptek pályára.

A találkozóra a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött került sor az Újszegedi Sportcsarnokban.

A mérkőzés az első öt percben kiegyenlített volt, a veszprémiektől Strlek és Marguc míg a túldoldalon Mackovsek lőtt két gólt. (2-2)

Tíz perc után először vezetett Juan Carlos Pastor együttese Mackovsek negyedik góljával 5-4 volt az állás.

Szűk negyedóra után a szegediek már 7-4-re vezettek, ezért David Davis kikérte első idejét.

Az időkérés a Veszprémnek tett jót, a 20. percben Nilsson és Nenadic összjátékának köszönhetően már a Veszprémnél volt az előny, Juan Carlos Pastor is magához rendelte játékosait. (9-10)

Öt perccel az első félidő vége előtt két gólra növelte előnyét a Veszprém, Markussen átlövése után. (11-13)

A 27. percben Markussen állította meg Kaspareket, a dán játékos két perces kiállítással megúszta a történteket.

Ezután a veszprémiek még egy kiállítást összeszedtek, de Nenadic góljainak köszönhetően a Veszprém tartani tudta a kétgólos előnyét az első félidőig.

A félidőben Mol Pick Szeged-Telekom Veszprém 14-16

Borítókép: Facebook.com/ Telekom Veszprém Handball Team