Tenisz

Fordulatos álomdöntő Pekingben: Alcaraz döntő szett rövidítésben győzte le Sinnert

Kép forrása: Shi Tang/Getty Images

Carlos Alcaraz a nagy rivális Jannik Sinner ellen folytatta tökéletes évét egy izgalmas és fordulatos döntőben aratott győzelemmel a China Openen.

A spanyolnak elég mélyre kellett nyúlnia, hogy végül 6-7(6), 6-4, 7-6(3) arányban fordítani tudjon a világelső Sinner ellen. Alcaraz ezzel megszerezte első címet a pekingi ATP 500-as tornán.

A négyszeres Grand Slam-bajnok spanyol az első és a harmadik szettben is előnybe került. Sinner viszont mindegyik alkalommal vissza tudott kapaszkodni.

Viszont a döntő játszma rövidítésében 0-3-ról zseniális játékkal hét pontot szerzett zsinórban, és végül egy elképesztő 3 óra 21 percig tartó fináléban tudott diadalmaskodni.

Alcaraz így már 6-4-re vezet kettejük párharcában, és mindhárom idei találkozójukat megnyerte Sinner ellen (Indian Wells, Roland Garros, Peking).

A páros rivalizálása, amely az elkövetkező években is az ATP Tour egyik legjobban várt összecsapása marad, a 2021-es első, ATP Tour-szintű összecsapásuk óta ide-oda váltakozik. Viszont ez az első alkalom, hogy bármelyikük zsinórban három meccset nyert a másik ellen.

További érdekesség, hogy Carlos Alcaraz lett az első férfi játékos, aki három különböző borításon is tornagyőzelmet tudott aratni ATP 500-as szinten. Salakon Rióban (2022) és Barcelonában is győzött (2022, 2023), füvön Queens’s Clubban (2023) és most Pekingben kemény pályán.