Esélyesebbhez méltóan kezdte a mérkőzést az olasz válogatott, mely győzelmének köszönhetően elindult a felejtés útján a nyári, dél-afrikai produkciót illetően. Cesare Prandelli tanítványai az első fél órában többszöri is megszerezhették volna a vezetést, ám támadóik rendre pontatlannak bizonyultak. A hazaiak kontrákkal próbálkoztak, és igyekeztek jelezni, hogy a pályán vannak, ám ezek igazi átütőerő nélkül zajlottak. Egészen a 31. percig, ekkor ugyanis Vasiljev 30 méterről beadott szabadrúgására, a kapu előtti kavarodást követően Zenjov érkezett, és közelről nem hibázott. Hatalmas meglepetésre vezetett tehát az észt csapat. 1-0. Sőt! A szünetig akár meg is duplázhatta volna előnyét a balti együttes, de az olaszok megúszták újabb kapott gól nélkül az első játékrészt.

Prandelli a hátrány ellenére nem cserélt, és milyen jól tette! A fordulást követően nem sokkal Cassano egyenlíthetett Pirlo szögletét követően. 1-1. Pár minutummal később a támadó már egy gólpasszt is feljegyezhetett, utóbbi ismételt sarokrúgását adta tovább Bonucci felé, aki közelről nem hibázott. 1-2. A vezetés megszerzése látszott, nyugtató hatással van a „squadra azzurára”, míg a hazaiakat teljesen visszavetette. Próbálkoztak ugyan Tamo Rüütli fiai, de az egyenlítés, és az azzal járó bravúr-pont nem jött össze.

Az olaszok így, a rossz vb-szereplést követően, győzelemmel kezdik az Eb-selejtezőket egy nagyon lelkes Észtországgal szemben. A baltiaknak pedig lelkes hozzáállásuk a következő mérkőzéseken akár pontokat is érhet a csapatnak.

ÉSZTORSZÁG–OLASZORSZÁG 1–2 (1–0)
Tallin, Vezette: Carballo (spanyol)

ÉSZTO.: Pareiko – Jääger, Piiroja, Rähn, Klavan – Kruglov (Kink, 82.), Dmitrijev, Vassilijev, Puri (Purje, 77.) – Vunk, Zenjov (Saag, 64.).
Szövetségi kapitány: Taarmo Rüütli

OLASZO.: Sirigu – Cassani, Bonucci, Chiellini, Molinaro – Montolivo (Palombo, 65.), Pirlo, De Rossi – Pepe (Quagliarella, 77.), Pazzini, Cassano (Antonelli, 80.).
Szövetségi kapitány: Cesare Prandelli

Gólszerzők: Zenjov (31.); ill. Cassano (60.), Bonucci (63.)