Olasz foci

Fordított és nyert a Milan az „előrehozott” kupadöntőn

Kép forrása: Getty Images

A Rossoneri hazai pályán hátrányból felállva 3-1-re legyőzte a Bologna gárdáját a Serie A 36. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

A szerdai Coppa Italia finálé előtt péntek este a bajnokságban csapott össze egymással a Milan és a Bologna a San Siróban.

Az első félidő kevés izgalmat tartogatott, gól nélküli döntetlennel fordulhattak a csapatok.

A második felvonás elején azonban Orsolini remek tekerésével hamar vezetéshez jutottak a vendégek. Sokáig úgy tűnt, kézben tartja az összecsapást a Bologna. A 73. percben aztán Giménez révén előbb egyenlített, majd hat perccel később Pulisic góljával fordított a házigazda.

A ráadásban teljesen kitámadott a Vincenzo Italiano gárdája, ezt kihasználva pedig egy gyors kontra végén Gimenez második góljával lezárta a találkozót a Rossoneri.

A Milan győzelmével a Fiorentinát megelőzve előrelépett a tabella nyolcadik helyére, míg a Bologna maradt a hetedik pozícióban.

Szerdán a kupadöntőben ismét megmérkőzik egymással a két együttes.

Serie A., 36. forduló
AC Milan–Bologna 3-1 (0-0)
Gólszerzők: Giménez (73., 90+2.), Pulisic (79.) ill. Orsolini (49.)