Fordított és nyert a listavezető Videoton

Videoton FC-MTK Budapest 2-1 (1-1)

Székesfehérvár, 3075 néző, V: Andó-Szabó
gólszerzők: Alves (45., 11-esből), Elek (78.), illetve Frank (28.)
sárga lap: Frank (83.)
Videoton: Bozovic – Lázár, Lipták, Vaskó, Andic – Sándor, Elek, Polonkai (Vasiljevic 76.) – Nagy D. (Gosztonyi a szünetben), Nikolic (Lencse 61.), Alves
MTK: Szatmári – Hajdú, Szekeres, Sütő, Vadnai – Nikházi (Ladányi 29.), Pátkai, Frank, Gál – Pál A. (Könyves 69.), Eppel (Tischler 84.)

A Videoton fiatalon elhunyt szurkolójára emlékeztek a csapatok és a nézők az MTK fehérvári fellépése előtt, majd aztán a piros-kékek már az első perctől magukhoz ragadták a kezdeményezést. Ha kellett, erőszakos labdaszerzésekkel, ha kellett, finom, technikás húzásokkal, olykor gyors ritmusváltásokkal tartották a játékot az MTK térfelén, de az első 25 percben csak egyszer jutottak el gólhelyzetig. Aztán a "semmiből" vezetést szereztek a fővárosiak, Frank higgadtan emelt a hálóba. A bekapott gól után is a Videoton irányított, s a félidő zárásaként egy 11-essel egyenlített is.
A szünet után az MTK kulturált futballal volt partnere a vendéglátónak, jó volt az iram a pályán, s a hazaiak, ha nehezen is, de fordítottak. A hajrában növelhette volna előnyét a Fehérvár, óriási helyzetei azonban kimaradtak, így 2-1 lett a vége.

MTI (Fotó: vidi.hu)