Fordítania kellett a Chelsea-nek a kiesőjelölt otthonában

""

A meccset még a 27. fordulóból halasztották el, de az esélyeken ez nem sokat változtatott. A Premier League megnyeréséhez még két siker kellett José Mourinho csapatának, a Leicester City pedig csupán egy ponttal állt a kieső helyek fölött.

A Chelsea többet birtokolta a labdát az első félidőben, de igazán veszélyes helyzete a hazaiaknak volt, Petr Cech-nek volt dolga Paul Konchesky lövésénél, de a félidő hosszabbításában ő sem tudott segíteni, Jamie Vardy beadása után César Azpilicueta elcsúszott, így Marc Albrightonnak már nem volt nehéz dolga, 1-0.

A második félidőben azonnal jött az egyenlítés, Braniszlav Ivanovics beadására Didier Drogba érkezett, a hosszú sarkot lőtte ki.

A fordítás a 79. percben jött össze, egy szöglet után Kasper Schmeichel védett, de a kipattanóra John Terry érkezett a leggyorsabban.

A kegyelemdöfést Ramires vitte be, aki Cesc Fabregas passza után lőtt nagy gólt.

A győzelemnek köszönhetően a Chelsea már akár vasárnap bajnoki címet ünnepelhet.

Leicester City–Chelsea 1–3 (Albrighton 45+3., ill. Drogba 48., Terry 79., Ramires 83.)

All Goals_ Leicester City 1-3 Chelsea 29.04… by all-goals-Highlights