Ford tripla, Chevy bukta, egy újonc nyerte az első versenyt

Mindenkit megdöbbentett a NASCAR 2011-es idénynyitójának a végeredménye. A Daytona-i versenyen a mindössze húsz esztendős Trevor Bayne (Wood Brothers Racing, Ford) diadalmaskodott. A siker pikantériája, hogy a fiatal versenyzőnek ez volt élete első Sprint kupa versenye, nem mellesleg pályafutása első győzelme is, de van még valami. Bayne a verseny előtt egy nappal ünnepelte huszadik születésnapját. Érdekesség, hogy a Wood Brothers Racing tíz évvel ezelőtt aratta utolsó győzelmét, akkor Elliott Sadler győzedelmeskedett. A második helyen, a bajnoki cím egyik várományosa Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) végzett. Érdekesség, hogy Edwards kapta meg a győzelemért járó pontokat, ugyanis egy 2011-es szabály szerint a versenyzőnek választania kell, hogy a Sprint kupa, vagy a Nationwide szériában gyűjti a pontokat. A harmadik helyen David Gilliland (Front Row Motorsports, Ford) végzett.

A futam meglepetését egyértelműen a Chevrolet bukása jelentette. Az időmérő után az első tízben hat Chevy erőforrást használó autó végzett, ennek ellenére a legelőkelőbb helyen Juan Pablo Montoya (Earnhardt Ganassi Racing) végzett. A kolumbiai versenyző a hatodik lett. A nap másik bukása Jimmie Johnson. Az ötszörös bajnok csak a 27. helyen fejezte be a futamot, sőt a 208 körből csak 189-et teljesített.