Kézilabda

Fontos mérkőzést nyerte meg Tatabányán a Szeged

Vágner László hazánk legjobb labdarúgó játékvezetője végezte el a kezdődobást, és ez a Pickenk olyan lendületet adott, hogy Debre Viktor edzőnek a 8. percben már időt kellett kérnie. Skaliczki mester váratlan húzásokkal lepte meg a hazaiakat, Vadkerti irányított, Maros Baláz pdig végre jól, és eredményesen játszott. A különbség egyre nőtt, a 15. percben 7-3, íz perc múlva pedig 12-6 volt a Picknek. Sajnos pont a hajrára jött az első hullámvölgy, a Bányász két gólra tornázta fel magát a félidőben, 10-12.

Stranovsky két indításból szerzett találata vezette a be a második félidőt. Ez nem, hogy nyugtatólag hatott a Pickre, ha nem összezavarta a Szegedet. A Tatabánya egyre közelebb került, a hazaiak feljöttek 19-18-ra. 20-18-nál Lékai szabályosgólját, áthaladt a gólvonalon – Skaliczki László 2 percet kapott reklamálásért – nem adták meg. Az emberelőny köynörtelenül kihasználta a Bányász, egyenlített, 20-20. Izgalmas lett a meccs. És jött a szegedi gőzmozdony, Tomasz, azaz Tomás Stranovsky, két ziccert is könyörtelenül bevágott a tatabányai kapuba. Szerencsére ez megnyugtató a társakat, az édesapját gyászoló Herbert Gábor a szélről (!) köszönt be Szente kapujába, így a hajrába lépve megnyugtató előnnyel érkezett a Pick, 21-25.