"Fontos, hogy időről időre önmagunkat is elemezzük" – Julian Nagelsmann
Julian Nagelsmann, a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig labdarúgócsapatának vezetőedzője elárulta, hogy a videós elemzések során önmagát is analizálja.
A tréner utólag megvizsgálja, milyen volt a mérkőzésen a kommunikációja a csapattal, hogy fejlődni tudjon.
"Fontos, hogy időről időre önmagunkat is elemezzük" – mondta egy podcastban a 33 éves szakember, hozzátéve, hogy ilyenkor nem elsősorban a tartalomra, hanem a saját kisugárzására összpontosít.
"Megnézem, hogyan nézek ki, hogyan artikulálok, célba ér-e az általam adott instrukció, hogyan áramlik az információ" – mondta.
A klubnál minden találkozót rögzítenek, és feltöltenek egy portálra, amelyhez a csapatnak és az edzőnek van hozzáférése.
Borítókép: Martin Rose/Bongarts/Getty Images