Folytatódik az ottawai rémálom

Devils és megint csak Devils. Hihetetlen, pedig igaz. Az a New Jersey Devils, mely a 2010-es naptári év végén a liga pofozógépjének számított, már a rájátszás ajtaján kopogtat. A mai játéknapon a New York Rangers várt az „ördögökre”. A találkozó egyetlen gólját a második harmadban a csigalassúsággal, de magára találó Ilya Kovalcsuk ütötte. Az orosz sztárjátékos előző 10 mérkőzéséből csak egyen nem szerzett pontot. A Devils, pedig sorozatban hatodik mérkőzését nyerte meg.

Az előző szezon két nagydöntőse a Chicago Blackhawks és a Philadelphia Flyers is kikapott a játéknapon. A címvédő Illinois-i csapat kispadján továbbra is a másodedző Mike Haviland ült. A Columbus Blue Jackets elleni mérkőzést, pedig jól kezdte a Chicago, igaz a találkozó első gólját Matt Calvert révén a vendégek szerezték, de Patrick Sharp duplázni tudott, így a Blackhawks vezetett az első harmad után. A második felvonás három (Antoine Vermette, Derek MacKenzie, Anton Stralman) Columbus góllal kezdődött és egy Patrick Sharp találattal fejeződött be. Az utolsó 20 percben egyik csapat sem talált a másik kapujába, így a Chicago 4-3-ra kikapott hazai pályán.

A Philadelphiát a Carolina Hurricanes leckéztette meg. Az első harmad után Chad LaRose és Jeff Skinner találataival, már két góllal vezettet a hazai csapat. A második felvonásban Blair Betts visszahozta a mérkőzésbe a Flyerst. A záró harmad 14:49 percében Braydon Coburn révén kiegyenlített a Philadelphia, de a mérkőzést a Cans nyerte meg Erik Cole találatával.

A 2011-es naptári év nem az Ottawa Senatorsról szól, ugyanis az eddig lejátszott 19 mérkőzésből mindössze kettőt nyert meg. A mai napon a Boston Bruins verte meg a kanadai csapatot. Az összecsapás első találatára 22. percet kellett várni, ekkor a hazaiak játékosa Bobby Butler talált be, de a Boston Brad Marchand találatával kiegyenlítettek. A harmadik harmadban a Bruins háromszor (Nathan Horton, Dennis Seidenberg, Brad Marchand) is bevette Robin Lehner kapuját, amire csak  Alexei Kovalev válaszolt az Senatorsból.

A Kyle Brodziak (1 gól, 2 gólpassz) vezette Minnesota Wild kiütötte az Anaheim Ducksot. Érdekesség, hogy a „kacsák” előző két mérkőzésükön 12 gólt kaptak, igaz 7-szer ők is bevették az ellenfél kapuját. Todd Bertuzzi (2 gól) és Pavel Dacjuk (1 gól, 1 gólpassz) hathatós közbenjárásával nyert a Detroit Red Wings a Florida Panthers ellen. A Michigan-i csapat sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg. A mostani szezonban negyedik alkalommal tartották nulla gólon a Buffalo Sabrest.

New Jersey Devils – New York Rangres 1-0
Buffalo Sabres – St. Louis Blues 0-3
Ottawa Senators – Boston Bruins 2-4
Florida Panthers – Detroit Red Wings 3-4
Carolina Hurricanes – Philadelphia Flyers 3-2
Minnesota Wild – Anaheim Ducks 5-1
Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets 3-4