Folytatja menetelését a Pittsburgh Penguins, lenullázták a Detroitot

A Pittsburgh Penguins mérkőzésével kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy közel három hetes kihagyás után visszatért Jevgenyi Malkin, aki valamivel több mint hat percet vállalt. Visszatérve a mérkőzésre, ahol a Buffalo Sabres volt a hazai csapat ellenfele. A vendégek nagyon jól kezdték a találkozót, ugyanis az első harmad után Paul Gaustad és Mike Grier találataival két gólos előnyre tett szert. A Pittsburgh a második felvonásban előbb kiegyenlített (Dustin Jeffrey, Tyler Kennedy),majd Matt Cooke révén átvette a vezetést, mivel több gól, már nem született, így az összecsapást is eldöntötte Cooke. A Penguins egymás után ötödik mérkőzésén sem talált legyőzőre.

Némi meglepetésre a Columbus Blue Jackets, mely előző két mérkőzését elveszítette és ezen a két találkozón 10 gólt kapott, a mai játéknapon lenullázta a Detroit Red Wingset. Az ohio-i csapat az első harmadban Antoine Vermette találatával megszerezte a vezetést, majd a második felvonásban Jared Boll tovább növelte a Columbus előnyét. Az utolsó 20 percben mindent megpróbált a Red Wings, hogy legalább a hosszabbítást kiharcolja, de gólt csak a hazai csapat szerzett Andrew Murray révén, akinek nem volt nehéz dolga, ugyanis üres kapuba kellett beütnie a korongot.

Nicklas Backström (2 gól, 2 gólpassz) és Alex Ovecskin (1 gól 3 gólpassz) vezetésével magabiztos győzelmet aratott a Washington Capitals a Tampa Bay Lightning ellen, pedig a mérkőzést a hazai csapat kezdte jobban, ugyanis Teddy Purcell révén három perc leforgása alatt megszerezte a vezetést, de valamivel kevesebb mint hat perc elteltével a fővárosiak svéd játékosa kiegyenlített. A második játékrész két Capitals találattal (Brooks Laich, Ovecskin) kezdődött és Brett Clark (Tampa Bay) góljával fejeződött be. Az utolsó felvonásban csak a Washington szerzett gólokat, Backström és Jason Chimera révén. A Capitals sorozatban három elvesztett mérkőzés után tudott ismét nyerni, a Tampa Bay-nek, pedig megszakad hat mérkőzése győzelmi szériája.

A New Jersey Devils szétlövésekkel kikapott a Florida Pantherstől. A találkozó első negyedében mindkét oldalon két-két gól született, A Devilsból Travis Zajac és Jason Arnott, míg a Panthersból Christopher Higgins és Dennis Wideman volt eredményes. A második felvonásban Mark Fayne (New Jersey), míg a záró játékrészben Mike Santorelli (Florida) talált be, így következhetett a hosszabbítás, ahol kereken két perc után Rostislav Olesz eldöntötte a mérkőzést.

A címvédő Chicago Blackhawks nem tudott mit kezdeni a Vancouver Canucks kapusával Roberto Luongo-val (45 lövés 42 védés) és Henrik Sedin (1 gól, 2 gólpassz). A kanadai csapat előző négy mérkőzését megnyerte, a Detroit botlása miatt, pedig tovább növelte előnyét a Nyugati főcsoportban.

Hiába próbálkozott több kapura lövéssel (32 a 26 ellenében) az Edmonton Oilers, a St. Louis Blues a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően megnyerte a mérkőzést.

New Jersey Devils – Florida Panthers 3-4 – szétlövéssel
Pittsburgh Penguins – Buffalo Sabres 3-2
Detroit Red Wingss – Columbus Blue Jackets 0-3
Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 2-5
St. Louis Blues – Edmonton Oilers 5-3
Vancouver Canucks – Chicago Blackhawks 4-3