A két nap célja, hogy az elmúlt évek tapasztalatainak racionalizálásával és a társtudományok legújabb kutatási eredményeinek ismertetésével kézzelfogható segítséget adjon a szövetség edzőknek és versenyzőknek a hatékonyabb felkészülési folyamatok érdekében.
A bevezető előadásban szó lesz a magyar atlétika elmúlt tíz évének tapasztalatairól, illetve ízelítőt kaphatnak az érdeklődők arról, hogy a sejtbiológia és a kvantumfizika összekapcsolása az atlétikával miként segítheti a célravezetőbb felkészülést. Ezt követően ifj. Tomhauser István – a barcelonai Európa-Bajnokságon 110 méter gát futásban bronz érmet szerzett Kiss Dániel edzője – saját és nemzetközi tapasztalatain keresztül beszél arról, hogy mit jelent a „kevesebb sokszor több” elmélet, és megosztja azt is, hogy mi tette lehetővé egy sok éve érő nemzetközi siker megvalósulását.
A konferencia következő előadója Benkovics Edit, a DAVID tréning center gyógytornásza lesz, aki beszámol az elmúlt három éve tapasztalatairól, amit az atléták szűrésére és kezelésére építhet, illetve megosztja az érdeklődőkkel nyáron az USÁ-ban megtartott Mozgásbiológiai Világkonferencián látott- és hallott legújabb prevenciós és rehabilitációs elméleteket. Gyakorlati bemutatóján kézzel fogható tanácsokat ad az alapképzéshez és megtanítja, hogyan lehet hatékonyan végezni a gerinc és egyéb ízületek megóvását szolgáló nélkülözhetetlen gyakorlatokat.
Vasárnap két kiváló hosszútávfutó edzővel nyit a konferencia. Csoma Ferenc mesteredző és Gyimes Zsolt azokról a tényezőkről beszélnek, melyek évek óta visszatérően gátat szabnak a hosszú távú hatékony építkezésnek és fő buktatói az eredményes versenyzésnek. Ezt követően egy óra a kvantumfizika jegyében telik. Három olyan modern fejlesztéssel ismerkedhetnek meg a jelenlévők, amik napjainkban nélkülözhetetlenek a sportolók életében – visszautalva az „új” biológia és fizika eredményeire – melynek középpontjában az energia áll.
A konferencia zárásaként Füzy Gábor avatja be az érdeklődőket a modern kondicionális képességfejlesztés hatékonyságát növelő manipulációs lehetőségekbe. Az előadó ismereteit döntően az Egyesült Államokban szerezte, sok olyan aprónak tűnő tényezőre hívja fel a figyelmet, melyek a táplálkozástól a hormonális beállítottságon keresztül az idegrendszeri alkalmazkodásig számos lehetőséget biztosítanak a hatékonyabb és eredményesebb edzésmunkához.
Lakos Borbála