FIFA World Cup 2026

„9 dollárért veszek ilyet a Temu-n” – a FIFA ajándékán gúnyolódnak a szurkolók

Kép forrása: X / FifaMedia

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség különleges ajándékkal ismerte el a legendás német sportújságíró, Hartmut Scherzer munkásságát, aki a 2026-os torna alkalmával immár a 17. labdarúgó-világbajnokságán tudósít. A gesztus azonban vegyes fogadtatásra talált a szurkolók körében.

A 88 éves Scherzer először az 1962-es chilei világbajnokságon dolgozott, amelyen Pelé és Garrincha vezette Brazília diadalmaskodott. Azóta megszakítás nélkül minden vb-n jelen volt, emellett 33 Tour de France-on és 21 olimpián is tudósított.

A FIFA a Németország–Ecuador csoportmérkőzés előtt egy kisméretű világbajnoki trófeamásolattal lepte meg, elismerve ezzel páratlan pályafutását.


A szervezet az X-en közzétett bejegyzésében azt írta:

„A Németország–Ecuador mérkőzés előtt a FIFA médiakapcsolati részlege egy miniatűr FIFA-világbajnoki trófeával tüntette ki Hartmut Scherzert ennek a figyelemre méltó mérföldkőnek az alkalmából.”

A veterán újságírót a lelátón fotózták le az emléktárggyal a kezében, miközben jegyzeteit készítette a találkozóról.

A közösségi médiában azonban sokan úgy vélték, hogy a FIFA ennél jóval méltóbb elismerést is adhatott volna.

Ugyanezt a kupát 8,99 dollárért vettem a Temun, pedig egyetlen vb-n sem jártam.

viccelődött egy hozzászóló.

„Ugyan már, FIFA… ilyet bárhol lehet venni. Igazán adhattak volna valami egyedibbet és ikonikusabbat” – írta egy másik.

Maga Scherzer ugyanakkor aligha az ajándék pénzbeli értékét tartja fontosnak, hanem azt, hogy a FIFA hivatalosan is elismerte több mint hat évtizedes munkáját.

A német újságíró korábban elárulta, hogy kedvenc világbajnokságai közé az 1974-es, hazai rendezésű torna, és az 1986-os mexikói vb tartoznak, utóbbi elsősorban Diego Maradona zseniális teljesítménye miatt.