Kézilabda

Feszültség, telt ház, ötgólos Fradi siker a rangadón

A női kézilabda NB1 csúcsrangadóján a bajnoki címvédő Ferencváros csapata az Elek Gyula Arénában fogadta a Győri Audi Eto KC együttesét. A Rába-partiak az idei szezonban valamennyi mérkőzésüket megnyerték, míg a Ferencváros a bajnokságban csak a Győrtől kapott ki.

A mérkőzés 20 perces csúszással kezdődött, mert a győriek csapatbusza torlódásba keveredett ezért késve érkezett meg a helyszínre.

A várakozásoknak megfelelően telt ház volt, 1200 néző szurkolta helyszínen.

A mérkőzést a Fradi kezdte jobban, öt perc után 2-1 volt az állás a fővárosiaknak.

A találkozó feszült légkörben zajlott, tíz perc után, 7-2-es Ferencváros vezetésnél Ambros Maritin időt kért.

A szünet után Malestein újabb hetes góljával már 6 gól volt a különbség a Fradinak, majd egy 3-0-s szakasszal 8-5-re zárkózott a Győr.

A 20. percre újra ötre nőtt a különbség Zácsik bombájának köszönhetően. (13-8)

Öt perccel az első félidő vége előtt Elek Gábor is kikérte első idejét. (14-10)

Az időkérés után Malestein lövését védte Leynaud.

Az utolsó öt percben a Győr egy gólra jött fel, ráadásul a két vezetőedző kis híján összeverekedett egymással.

Videó az esetről itt

A félidőben 14-13 volt az FTC javára.

A második játékrész elején a Győr Kristiansen találatával fordított, amellyel először vezetett. (15-16)

A találkozó feszültsége úgy tűnt, oldódott a szünetben, Oftedal góljával két góllal meglépett a Győr. (16-18)

Majd Elek Gábor másodszor kért időt a mérkőzésen.

Ezt követően két gólt lőtt a Ferencváros, Klujber negyedik találatával 18-18 lett az állás.

A 45. percre ismét a Ferencváros vezetett két góllal. (20-18)

Tíz perccel a mérkőzés vége előtt Ambros Martin is kikérte második idejét. (21-19)

Az utolsó nyolc percben újabb fordulat kövertkezett, Oftedal góljával a Győr volt előnyben ismét. (22-23)

Egy perccel a vége előtt néggyel ment a Ferencváros, Ambros Martin időt kért. (28-24)

Az utolsó másodpercekben is voltak feszültségek, amikor Veronica Kristiansen lábához ért a labda. A bírók szerint szándékosan, amiért Kristiansennek piros, és a Fradinak büntető járt, amit  a legvégén Klujber büntetőjével öt góllal nyert a Ferencváros.

A végeredmény: Ferencváros-Győr 29-24

Borítókép: Facebook.com/ FTC Kéziladba