Angol fociÁtigazolási hírek

Sir Alex Ferguson jótanáccsal látta el Ruben Amorimot egy kényes ügyben

Kép forrása: Getty Images

Ferguson módszere lehet a kulcs az egyik kegyvesztett játékos ügyében. Amorim kezében a döntés.

Jadon Sancho helyzete továbbra is rendezetlen a Manchester Unitednél, és bár a játékos iránt több klub is érdeklődik, egyelőre nem született megállapodás. Ruben Amorim menedzser előtt nagy kérdés áll: visszafogadja a kegyvesztett angolt a keretbe, vagy követi Sir Alex Ferguson példáját, és végleg lezárja az ügyet.

Sancho az előző idényt kölcsönben a Chelsea-nél töltötte, de a londoniak nem tartottak igényt a végleges szerződtetésére. Még 5 millió font büntetést is kifizettek, hogy megszabaduljanak tőle.

A nyári felkészülést követően a Unitednél külön edzéscsoportba került, sőt a bajnoki rajtra kiadott programfüzetben mezszámot sem kapott.

Bár az AS Roma komolyan érdeklődött, a legfrissebb hírek szerint Sancho más lehetőségeket keres, így a Giallorossival sem jutott dűlőre. Az angol szélsőre a Juventus és az Inter is szemet vetett, de török és szaúdi érdeklődőkről is lehetett hallani. A Besiktast – amelyet egykori edzője, Ole Gunnar Solskjaer irányít – egyelőre nem tekinti opcióként.

Megegyeztek a klubok Sancho eladásáról, de akad egy kis bökkenő

Ruben Amorim júliusban még nyitva hagyta az ajtót, amikor úgy fogalmazott:

Ha eljön az idő, akkor csatlakozni fognak hozzánk, mert a mi játékosaink.”

A portugál tréner azonban Marcus Rashford és Alejandro Garnacho ügyében már megmutatta, hogy képes a kemény döntésekre.

Ez a hozzáállás egybeesik Sir Alex Ferguson örökségével, aki menedzseri pályafutása során könyörtelenül távolította el azokat, akiket a csapatra nézve károsnak tartott – legyen szó David Beckhamről, Roy Keane-ről vagy Ruud van Nistelrooyról.

A legendás skót így fogalmazott még 2013-ban:

Ha egy játékos negatívan befolyásolja az öltözői hangulatot, meg kell húzni a határt. Nem számít, mennyire nagy sztár. A klub hosszú távú érdeke mindenek felett áll.”

A United körül így ismét felmerül a kérdés: vajon Amorim vállalja a konfliktust és végleg hátat fordít Sanchónak, vagy kap még egy utolsó esélyt a szélső, hogy bizonyítson az Old Traffordon?

A választ a következő hetek adhatják meg – a transzferpiac szeptember közepéig még számos fordulatot hozhat.