Vízilabda

Férfi vízilabda ob I – A nagcsapatok hozták a kötelezőt

A Szeged-Beton könnyed győzelmet aratott a Szentes otthonában. A szegedi csapatnál Kiss Csaba 4, míg Joseph Kayes 3.szor volt eredményes.

A címvédő Vasas a hetedik helyezett Pécs otthonába látogatott. A vendég csapat a második és a negyedik negyedben döntötte el a mérkőzést. A másodikat 3, míg az utolsó játékrészt 2 góllal nyerte meg a Vasas. A találkozó legeredményesebb játékosa Katonás Gergely lett 4 góllal.

A Groupama Honvéd nehezen verte meg a BVSC-Zuglót. A hazai csapat az első két negyedben nem találta a ritmust, majd a harmadik felvonásban a Honvéd megtörte ellenfelét és 3 góllal megnyerte a mérkőzést.

A bajnoki elődöntőről álmodó Ferencváros is szenvedett a tizedik Debrecen otthonában. A zöld-fehér csapat jelen pillanatban az ötödik helyen áll és hat ponttal van lemaradva a negyedik Honvédtól.

Maklári Ádám 4, Tiba Péter és Kiss Gyula 3-3 góljának is köszönhetően az OSC magabiztosan verte meg az Újpestet, mely a mostani szezonban, még mindig nem nyert mérkőzést.

A bajnoki listavezető ZF-Eger Biros Péter (4 gól) vezetésével nyert a Szolnok ellen.

ZF-Eger – Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 11-6 (3-1, 2-3, 2-0, 4-2)
Debrecen Fujitsu – FTC-Fisher Klíma 5-7 (2-1, 0-3, 2-3, 1-0)
OSC – ÚTE 19-8 (5-2, 7-1, 5-2, 2-3)
Bodrogi Bau-Szentesi VK – Szeged-Beton VE 4-12 (1-1, 1-2, 0-6, 2-3)
PVSK-Fűszért – TEVA-Vasas-UNIQA 7-13 (2-2, 0-3, 4-5, 1-3)
Groupama-Honvéd – BVSC-Zugló 12-9 (3-2, 3-4, 4-2, 2-1)