Vízilabda

Férfi vízilabda Euroliga – Ötödszörre is Vasas-vereség

Mivel a továbbjutást, vagyis a Final Four-tagságot érő első vagy második hely elhódításának esélyét már teljesen elveszítette, csupán a presztízs megtartása, konkrétan pedig első pontja(i) begyűjtése lehetett a célja az újabb fordulóban az angyalföldi alakulatnak, amely a zágrábi túrának abban a tudatban vágott neki, hogy a csoportrivális a budapesti összecsapáson egy góllal legyűrte.

Ennek megfelelően kezdett a magyar bajnok: előbb amerikai légiósa, Jeff Powers vette be a meglepően álmatagon rajtoló hazaiak kapuját akciógóllal, majd két emberelőnyből a másik center, Vörös Viktor volt kétszer is eredményes. És az újabb magyar fór is gólt hozott: Kovács Róbert a kapufa segítségével növelte a különbséget (0-4). Az első szünetig csak egyszer érkezett válasz a pezsgő pólózással kirukkoló Vasashoz képest lagymatagon játszó Mladost részéről (1-4).

Amennyire gólgazdag volt az első nyolc perc, annyira találatszegénynek bizonyult a második, amelyben egyetlen „kivétel” akadt: a játékrész hajrájában szépítettek a hazaiak (2-4).

A folytatás magyar szempontból elszomorító volt: a harmadik negyedből alig két perc futott le, amikor már 4-4-et mutatott az eredményjelző. A fiatal balkezes Vámos Márton jobb felső sarokba vágódó bombájával azonban visszavette a vezetést a Vasas, létszámfölényben pedig Katonás Gergely lőtt pontosan befejező emberként (4-6). És még nem volt vége a sorozatnak: megúszásból Kovács volt eredményes (4-7). Az utolsó negyed előtt azonban a harcosabbá váló horvátok ekkorra már hatékonyabb támadójátéka nyomán csökkent a Vasas-előny, méghozzá minimálisra (6-7).

Mi több: bő hét perccel a vége előtt egyenlítettek is a horvátok (7-7), majd a negyed közepén a mérkőzésen először átvették a vezetést a vendéglátók (8-7). A Vasasnak ugyanakkor már nem maradt ereje az egyenlítésre, így ötödik EL-meccsén ötödször is vesztesen hagyta el a medencét az angyalföldi társaság.

A zárófordulóban, egy hét múlva a kvartett másik horvát résztvevőjét, a két magyar olimpiai bajnokkal, Varga Dániellel és öccsével, Dénessel felálló Primorje Rijekát fogadja a Vasas a Komjádi uszodában.