Triplazuhataggal kezdett a ZTE: Kusnyertől nem ismeretlen ez a műfaj, de a hosszú sérülés után visszatérő Leklitől furcsa volt ez a műsorszám, ez volt a zalaiak egyik közönségkedvencének első hármasa kék-fehér színekben. Graham fájdalmai miatt cserét kért, de irányítója nélkül is tartotta a vezetést a zalai csapat (19-12), és ez a negyed végéig sem változott, hiába a magyar pályán ritkán látható sebességgel vágtató Kromah számtalan szép dulpája (22-18).

A második negyedben már 11 játékos (!) is pályára lépett a Zetében, erős iramot diktált Jiménez edző csapata, ám sokszor még a szervezettség és koncentráció hiánycikk volt. Healy harcos és ponterős játékával, majd Gáspár triplájával már 12-vel is vezetett a ZTE az esélyesebb Alba ellen, ám újra Kromah volt elemében, és a vendégek egy 10-0-ás rohanással egalizáltak félidőig (42-42).

Rossz sorozatát a harmadik negyedben is folytatta a ZTE, az első akciókosár is csak a 6. percben esett, míg az Alba kemény védekezése labdaszerzéseket és könnyű kosarakat is ért. Három alkalommal zárta a fehérvári csapat 2+1-es kosárral a lerohanását, a negyed végi 53-62-es eredmény, és a hazaiak utolsó 10-15 perces játéka nem sok jót sejtett.

Hiába a gyengébb játék, a sok hiba – a ZTE ezen a napon sem adta fel, csúsztak-másztak játékosai. A palánk alatt határozottabbak lettek Lekliék, nem ismertek elveszett labdát, és 61-64-re zárkóztak fel. A végjáték kulcsszereplője pedig a 16 lepattanóig és 18 pontig jutó, láthatóan végkimerültség határán mozgó Nathan Healy volt, illetve Gáspár Dávid, aki kétszer is betalált a hárompontos vonalon túlról. Az amerikai hiába hagyott ki két büntetőt a végjátékban, de ez már nem számított – nagy pofon után győzött a ZTE egy élcsapat ellen.

Az Alba 30 perc jó védekezés után a záró negyedben összeesett, és egy talán általuk már megnyertnek vélt meccset bukott el – írta beszámolójában a ztekosar.hu.

KOSÁRLABDA
Férfi NB I, 2. forduló
Zalakerámia ZTE KK-Alba Fehérvár 74-71 (22-18, 20-24, 11-20, 21-9)
Jászberényi KSE-Falco KC Szombathely 87-107 (21-28, 22-34, 29-28, 15-17)
Marso Nyíregyháza KK-Egis Körmend 73-72 (8-17, 16-18, 27-19, 22-18)
Atomerőmű SE-Soproni Sördögök 89-91 (15-18, 21-12, 23-18, 18-29, 12-14), hosszabbítás után