A mérkőzés elején Harsányi Gergely góljára Takács válaszolt, majd Pásztor Ákos és Ivo Díaz is betalált. A hatodik percben így volt 3-1 az eredmény. A hetedik perctől aztán hibát hibára halmozott a tatabányai csaőat, így a 13. percben már 4-4 volt az állás, ekkora Lepsényit már másodszor állították ki a játékvezetők. Nem tudta kihasználni az emberelőnyt a Tatabánya, hiszen Mousavi a felső lécre lőtt, majd Hódi talált be, 4-5. Innentől a félidő végéig hol egyenlő volt az állás, hogy az egyik, hol a másik csapat vezetett egy góllal. Harminc percnyi játék után mindössze 10-0 volt az állás.

A második játékrész első tíz percében semmi nem változott. Hiba hiba hátán, egy gól itt, egy ott. 15-16-nál Vladan Matic kapust cserélt, Paul Teodort Babasafari váltotta – az iráni válogatott egyből ziccert fogott. Ezt később többször is megismételte, így tartotta a lelket a társakban is, hiszen a másik oldalon Bartucz védte az egykori csapattársak ziccereit. A 19. percben Boskovic is pályára lépett, a szezonban először. A 22. percben Ivo Díaz indította el a változást, az ő góljával lett 19-18, majd Bodó és Harsányi is betalált, majd ismét Díaz következett. Ekkor négy volt közte, 22-18-nál. Ennél az állásnál a vendégek trénere is időt kért, és kapust is cserélt. Néhány perc alatt el is dőlt a mérkőzés. A végig szoros találkozón percek alatt lett 3-4 gólos különbség.

KÉZILABDA
Férfi NB I
Grundfos-Tatabánya KC – Ceglédi KKSE 24-20 (10-10)
Grundfos Tatabánya: Paul – Törő 2, Bodó 8, Mousavi, Diaz 5, Harsányi 5 (2), Pásztor 2. Cs: Babasafari (kapus), Dénes 1, Katzirz, Juhász Á., Bartók 1, Nagy Sz., Peric, Boskovic. Edző: Matics Vladan
Cegléd: Bartucz – Hódi 2, Nikolicza, Antal 1, Bíró 8 (1), Lepsényi 2, Országh 1. Cs: Bősz (kapus), Takács B. 4, Hegedűs 1, Tóth N., Sipeki, Pocsai 1. Edző: Kökény István