Kézilabda

Férfi kézilabda BL – Nagy csatában nyert a Veszprém

Nem kezdték jól a találkozót a veszprémiek, a franciák előbb 2-0-ra, majd a magyar egyenlítés után 4-2-re is vezettek. Mocsai Lajos tanítványainak nagyon komoly gondjuk volt Stohl kapussal, aki Vujin és Császár büntetőit is hárította, így a vendégek már 7-4-re is elhúztak.
    Még mielőtt igazán nagy bajba került volna a magyar bajnok, az Iváncsik-testvérek és Vujin vezérletével egy gólra felzárkózott a csapat. Fordítani azonban nem sikerült, percekig felváltva estek a gólok, s tulajdonképpen hosszú ideig állandósult az 1-2-gólos francia-vezetés. A "holtpontról" úgy tűnt, a Montpellier tud elmozdulni, ám hiába támadhatott az utolsó tíz percben többször is négygólos előnyért, a hazaiak összekapták védekezésüket, s a 28. percre már egyenlítettek. Igaz, a szünetre mégis Karabaticék mehettek kétgólos előnnyel.
    A fordulás után sem változott a játék képe, mindkét oldalon jól védtek a kapusok, s a franciák egészen a hajráig tudták tartani kétgólos előnyüket. A veszprémi támadások végébe nagyon sokszor csúszott hiba, rengeteg lövés halt el Stohl kapusban, vagy a kapufán, így hárított szintén jó százalékkal a félidő elején beállt Peric.
    Hét perccel a vége előtt jött a fordulat, amikor háromgólos veszprémi hátránynál egy francia kiállítás szárnyakat adott Mocsai Lajos fiainak, három gólt lőttek előnyből, majd "lendületből" még kettőt, így kevesebb mint négy perccel a vége előtt először vezetett a hazai csapat. Úgy tűnt, a Montpellier játékosai összezavarodtak, ám nem törtek össze, az újabb emberhátrányban nem szakadtak le, s az utolsó pillanatokban a döntetlenért támadhattak, Perci azonban a dudaszó pillanatában gyönyörű védéssel segített győzelemhez együttesét.
    A találkozó után a férfi Bajnokok Ligája névadó szponzora, a Velux képviselője bejelentette, hogy a cég 10 ezer eurót ajánl fel a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak megsegítésére.

Férfi BL, B csoport, 3. forduló:
MKB Veszprém-Montpellier (francia) 27-26 (13-15)
Kolding (dán)-Hamburg (német) 32-30 (16-15)
    vasárnap:
Sa:vehof (svéd)-Tatran Presov (szlovák) vasárnap 16:15 ó
    Az állás: 1. Kolding 6 pont/3 mérkőzés (101-89), 2. MKB Veszprém 6/3 (95-83), 3. Hamburg 2/3 (90-91), 4. Montpellier 2/3 (85-78), 5. Tatran Presov 0/2 (56-66), 6. IK Sa:vehof 0/2 (51-71)

(MTI) (Fotó: mkbveszprem.eu)