Kézilabda

Férfi kézi-vb – Ez történt a szombati játéknapon

A magyar válogatott hatalmas küzdelemben hatgólos hátrányból fordított a norvégok elleni csoportmérkőzésen, ezzel közelebb kerülve a továbbjutás felé.

A vb nyitómeccsén a svédektől simán vereséget szenvedő chilei csapat Dél-Koreával szemben is alul maradt a szoros első félidő ellenére.

A házigazda Svédország Szlovákiával játszott. Bár az első játékrészben derekasan helytállt a szlovák válogatott a rendező ország ellen, a szünetet követően hatalmasat változott a játék képe, és az északi együttes fölényes győzelmet aratott.

Japán fantasztikus első félidő után hét gólos előnnyel mehetett szünetre. Nyugati szomszédunk mindössze négyet tudott ledolgozni a második harminc percben hátrányából, így meglepetésre Japán győzelem született.

Az argentin válogatott a dél-koreaiak ellen meglepetésre elért döntetlen után kis híján azokat a lengyeleket is megtréfálták, akiket Mocsai Lajos a vb egyik éremesélyesének tart. Az amerikai bajnok a félidőben ugyan még hátrányban volt, de szép lassan faragta le a különbséget. Bogdan Wenta együttese végül egy gólt meg tudott őrizni előnyéből, és bár eddigi mindkét mérkőzésükön rezgett a léc, hibátlan a mérlegük.

Két forduló után csak Izland maradt százszázalékos a B-csoportban: az olimpiai ezüstérmes alakulat ezúttal Brazíliát múlták felül.

Férfi kézilabda-világbajnokság 2. forduló:
B-csoport:
Magyarország-Norvégia 26-23 (14-16)
Japán-Ausztria 33-30 (18-11)
Brazília-Izland 26-34 (12-19)
Az állás: 1. Izland 4 pont, 2. Ausztria 2 (64-57), 3. Norvégia 2 (58-55), 4. Japán 2 (62-65), 5. MAGYARORSZÁG 2 (52-55), 6. Brazília 0

D-csoport
Chile-Dél-Korea 22-37 (12-15)
Szlovákia-Svédország 22-38 (14-15)
Argentína-Lengyelország 23-24 (6-11)
Az állás: 1. Svédország 4 pont (66-40), 2. Lengyelország 4 (59-56), 3. Koreai Köztársaság 3, 4. Argentína 1, 5. Szlovákia 0 (55-73), 6. Chile 0 (40-65)